KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Pro Evolution Soccer 2018 Duyuruldu!

Senelik olarak çıkan Pro Evolution Soccer serisi, bu sene de bizlerle birlikte olmaya devam edecek. Halihazırda piyasada olan 2017 versiyonu oyuncular tarafından büyük bir zevkle oynanırken, yeni oyununun resmi duyurusu da kısa bir süre önce yapıldı.

Konami tarafından yapılan duyuru neticesinde PlayStation 3PlayStation 4Xbox 360Xbox One ve PC için geliştirilmekte olan Pro Evolution Soccer 2018, 14 Eylül 2017 tarihinde piyasaya çıkacak. Ana geliştirme platformunun PC olduğu söylenen yeni oyun, yeni içerikler ve yeni stilleri ile önümüzdeki sene de FIFA cephesinin en büyük rakibi olmaya aday. 

Yapılan duyuru ile birlikte verilen bilgilerden en çok dikkat çekeninin Real Touch + olduğunu söylemek gerek. Konami tarafından bu özellik için yapılan açıklamaya bakılırsa, attığımız pası karşılayacak olan futbolcular artık vücutlarının o andaki en uygun yerleri ile topu almaya çalışacaklar. Bir diğer deyişe, havadan gelen bir topu mutlak suretle ayakları ile değil de göğüsleriyle veya kafalarıyla alarak kontrollerine geçirebilecekler.

Bir diğer bilgi ise tabi ki de görsellik üzerine... Real Capture System teknolojisi sayesinde, gündüz ve gece maçları gerçeğe çok yakın bir görselliğe sahip olacak. Buna ek olarak, esas alınacak 20,000 üzerine nokta sayesinde mekan tasarımları gerçeğinden kolay kolay ayırt edilemez olacak. Zaten özellikle de futbolcu modellemelerinde PES serisinin futbolcuları ne derece gerçeği ile bire bir aynı olarak ekranlarımıza getirdiğini biliyoruz. Görünen o ki, bunu şimdi de mekan tasarımlarıyla birleştirecekler. Ortaya çıkacak olan sonucu da az çok tahmin edebiliriz herhalde?

Pro Evolution Soccer 2018 ile bizlere sunulacak olan detayların arasında gerek LAN, gerekse de Çevrimiçi olarak sunulacak kooperatif desteği de bulunuyor. Ancak Konami bu alanda çıtayı epey yükseltmiş gibi görünüyor. Öyle ki, LAN desteği ile 2'ye 2, 3'e 3 olarak maçlar yapabiliyorken, Çevrimiçi olarak ise 11'e 11 olmak üzere 22 oyuncunun katılımda bulunabileceği maçlar düzenleyebileceğiz. Öte yandan, Random Selection maçları yepyeni içeriklerle geri dönüyorken, Master League öncesi turnuvalar, yeni transfer sistemi, maç öncesi röportajlar da kayda değer diğer detaylar arasında yer alıyor.

Son olarak, oyunun FC Barcelona Special Edition versiyonunu dijital olarak ön-sipariş ile aldığınız zaman, bir UEFA Champions League oyuncusu, en üst seviye kulüp ve FC Barcelona takımından Legend oyuncu olarak geri dönecek 1,000 myClub jetonu ve 5 myClub Player Agents içeriğine sahip olacaksınız.

Pro Evolution Soccer 2018 ile ilgili olarak yayınlanan ilk görsellere ise aşağıdan bakabilirsiniz.

Yorumlar