KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

PlayStation 4 ve Xbox One İçin Serious Sam Collection Gelebilir

VR versiyonunu saymazsak Serious Sam 3: BFE, Serious Sam serisinin şimdilik son oyunu. 2011 yılında ilk olarak PC için çıkmış olan oyun, ilerleyen zamanlarda da Xbox 360, PlayStation 3, OS X ve Linux için de çıkmıştı. PlayStation 3 versiyonunun 2014 yılında çıktığını düşünecek olursak, devam oyununa epey bir süre hasret olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Neyse ki, geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde de Serious Sam 4: Badass Planet, en nihayetinde duyurulmuş, ilk detayları da E3 2018 öncesinde paylaşılmıştı. Şu an için bu oyunun herhangi bir çıkış tarihi bulunmuyor ve görünen o ki, geliştirici stüdyo Croteam, dördüncü oyunun çıkışından önce araya bir adet Serious Sam Collection sıkıştıracakmış gibi görünüyor.

PlayStation 4 ve Xbox One İçin Serious Sam Collection Gelebilir

Ünlü sınıflandırma kuruluşu olan ESRB (Eğlence Yazılımı Sınıflandırma Kurulu), PlayStation 4 ve Xbox One için satışa sunulması planlanan Serious Sam Collection için yeniden sınıflandırmaya gitti. M (Yetişkin) olarak yapılan sınıflandırmanın özetinde ise bildiklerimizden pek farklı bir şey yazılı değil. Şiddetli çatışma ile yaratıklara ve canavarlara karşı savaştığımızdan bahsedilen özette, düşmanlarımızı ortadan kaldırmak için tabanca, makineli tüfek, çifteli ve balyoz kullandığımızdan da söz edilmiş. Ayrıca vahşet, çıplaklık, ilaç kullanımı ve küfürlü konuşma gibi olumsuz örnek teşkil edebilecek noktalara da değinilmeden geçilmemiş.

Şimdilik resmi bir duyuru yapılmadığı için, Serious Sam Collection içeriğinde hangi oyunların bulunacağı hakkında herhangi bir bilgi yok, ama eğer  PlayStation 3 ve Xbox 360 versiyonu uyarlanacak ise, ki büyük ihtimalle öyle, o zaman Serious Sam HD: The First Encounter, Serious Sam HD: The Second Encounter, Serious Sam: Double D XXL ve Serious Sam 3: BFE oyunlarının bulunacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar