KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Oyun İçi Ödeme Star Wars: Battlefront II Oyununa Geri Dönecek

Star Wars: Battlefront II oyununun yeni güncellemesi önümüzdeki hafta Çarşamba günü yayınlanacak. Endor Update adı altında yayınlanacak olan bu güncellemenin şimdilik detayları tam olarak bilinmiyor, ama kısıtlı bir alanda geçerli olacak oyun içi ödeme sisteminin geri döneceği resmiyet kazanmış oldu.

Oyun İçi Ödeme Star Wars Battlefront II Oyununa Geri Dönecek

Bildiğiniz gibi Star Wars: Battlefront II oyununda Electronic Arts firmasının sergilediği tutum, az daha oyunu ateşe atacaktı. Amerikan menşei yayıncının oyun içi ödeme sistemini ne kadar sevdiğini bilmeyen yok ve oyununun çıkışı öncesi ortaya çıkan bir bilgi ile gerçek para ile alacağımız ganimet sandıklarının içinden oynanışa etki edecek, dolayısı ile oyuncular arasında adaletsizliğe neden olacak eşyaların çıkacağını öğrenmiştik. Ne var ki, oyuncular tarafından ortaya koyulan tepki karşısında Electronic Arts geri adım atmak ve sistemi komple değiştirmek zorunda kalmıştı. Star Card'ları ve oynanışa etki eden bütün eşyalar, biz seviye atladıkça hediye olarak veriliyor. Bir diğer deyişle, Star Card'lar artık Ganimet kutuları veya sandıkları artık Star Card barındırmıyor. Ayrıca kozmetik kıyafetleri de oyun içi kredi veya sanal kredi kristalleri ile alınabiliyor. Ne var ki, Electronic Arts oyun içi ödeme konusunda rahat duracakmış gibi görünüyor. Gerçi bu durum eskiye dönüş anlamında değil, tamamıyla oyunun kozmetik tarafı açısından geçerli olacak. Öyle ki, 18 Nisan 2018 tarihinde yayınlanacak olan sıradaki Star Wars: Battlefront II güncellemesi ile kristaller gerçek para ile alınabilecek tek eşya olacaklar. Ancak az önce de dediğimiz gibi, bu kristaller sadece Endor Leia ve Endor Han gibi kozmetik kıyafetleri almak için kullanılacak. Eğer kozmetik kıyafetlere para vermek istemezseniz, kazandığınız oyun içi kredi ile açmak da mümkün olabilecek.

Öte yandan, hatırlayacağınız üzere Electronic Arts, gelecekte yeni oyun modlarının da bizlere sunulacağının sözünü vermişti. Bu sözünü de aynı güncellemenin içeriğine dahil edilecek olan Ewok Hunt modu ile tutacak. 

Bu mod, Ewok'lar ile Stormtrooper'ları karşı karşıya getirecek. Ewok'ların savaşı kazanabilmeleri için Stormtrooper'ları temizlemeleri gerekiyor. Stormtrooper'ların savaşı kazanabilmeleri için ise tahliye takımı gelene kadar Ewok'lara karşı koymaları gerekecek. Yalnız bu noktada ilginç bir detayı atlamamak gerekir ki, eğer Stormtrooper tarafından ölen ölürse Ewok olarak doğuyor. Bir diğer deyişle Stormtrooper tarafının bir hayli tedbirli olması gerekiyor. 

Yorumlar