KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Nintendo Switch Online, Önümüzdeki Hafta Faaliyete Geçiyor

Bu yılın Mayıs ayı içerisinde Nintendo tarafından yapılan açıklamayla, Nintendo Switch Online servisinin 18 Eylül 2018 tarihinde faaliyete geçeceğini öğrenmiştik. İlk olarak Switch konsolunun çıkış tarihiyle ilgili duyuruda haberdar olduğumuz bu servis, bildiğiniz gibi Xbox Live Gold ve PlayStation Plus gibi ücretli abonelik servisi olacak. Bireysel olarak aylık, üç aylık ve yıllık ve aile için de yıllık olmak üzere dört fark abonelik seçeneği olacak bu servis ile Splatoon 2, ARMS, Mario Kart 8 Deluxe, Mario Tennis Aces ve Sushi Striker: The Way of Sushido gibi destekleyen oyunlarda, ister diğer oyunculara karşı istersek de yine diğer oyuncular ile kooperatif olarak oynayabileceğiz. Bunun haricinde, kayıt dosyalarımızı çevrimiçi depolama alanına yüklemek, ilk etapta yirmi kadar NES oyunu Switch üzerinden oynayabilmek ve telefon uygulaması ile arkadaş listemizdeki kullanıcılarla iletişim kurabilmek gibi imkanlar sunacak. 

Nintendo Switch Online, Önümüzdeki Hafta Faaliyete Geçiyor

Bu sabah ise Nintendo, Switch sahiplerine gönderdiği e-postada, 18 Eylül 2018 tarihinde Nintendo Switch Online servisinin faaliyete geçeceği bir güncellemenin yayınlanacağını söyledi. Böylece, Switch kullanıcılarının profilleri bağlı olduklar Nintendo hesaplarına kilitlenecek. Bir diğer deyişle, önümüzdeki beş günlük süre zarfında kullanıcıların Switch profillerini uygun bir Nintendo hesabına bağlamaları gerekecek. Bu sayede, çevrimiçi depolama alanınızı yönetebilecek, dijital içerik alabilecek ve eğer bir şekilde konsolunuz bozulursa, bu sayede çevrimiçi depolama alanınız ve satın alma geçmişiniz sayesinde verilerinizi yeni konsola aktarmanız mümkün olacak. Switch profili ile Nintendo hesabı arasındaki bağlantı daha sonradan kopartılamayacağını söylemeden de geçmeyelim. Buna ek olarak, eğer hesabı başka bir Switch konsoluna taşımak isterseniz, öncelikle mevcut konsoldakini deaktif etmeniz gerekecek. 

Bugün düzenlenecek olan Nintendo Direct sayesinde Nintendo Switch Online ile ilgili daha fazla bilgi edineceğimizi düşünüyoruz. Nintedo tarafından paylaşılacak olan yeni detayları da en kısa sürede sizlerle paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. Gelişmeler için bizi takipte kalın!

Yorumlar