KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Microsoft Yeni Bir Kontrol Kolu Hazırlığında

E3 2018 fuarı için hazırlıklar son sürat devam ediyor. Sony cephesi bu yıl yeni bir donanım duyurusu yapmayacak, ama Microsoft yeni bir donanım için hazırlık yapıyormuş gibi görünüyor. En azından sızan tanıtım görseli ona işaret ediyor.

Microsoft Yeni Bir Kontrol Kolu Hazırlığında

Microsoft, bir yıldan fazladır engelli oyuncuları da göz önünde bulundurarak harika işler ortaya koymuştu. Bu yılın başlarında da American Foundation for the Blind (AFB) kuruluşundan da Helen Keller ödülünü alan Microsoft, görünen o ki bu çalışmalar son sürat devam edecek. E3 2018 fuarına bir aydan az bir zaman kalmışken, ortaya çıkan bir tanıtım görseline bakacak olursak, yazılım devi yeni bir kontrol kolu üzerinde çalışıyor gibi.

Twitter h0x0d, yeni kontrol kolu olduğu düşünülen bu tanıtım görselini keşfetti. Şimdilik Microsoft tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil, ama Windows Central sitesinden Jez Corden tarafından da desteklenen bu resme göre, Microsoft, engelli oyuncuların ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir kontrol kolu üzerinde çalışma yapıyor. Şimdilik bu yeni kontrol kolunun nasıl işleyeceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmış değil, ama yine Windows Central tarafından yapılan bir diğer açıklamaya göre, yeni kontrol kolunun E3 2018 fuarından önce resmi olarak duyurulabileceğini söyleniyor.

Yorumlar