KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Microsoft, İyi Kalpli Çocuğa Özel Bir Hediye Gönderdi

Oyun dünyasında sürekli olarak yeni oyun duyuruları ile karşılaşıyor, E3, TGS, GamesCom, PlayStation Experience, Paris Games Week ve The Video Game Awards etkinlikleri ile dolu dolu bir sene geçiriyoruz, ama tüm bunların arasında insanın yüzünü güldüren, içini ısıtan olaylar da yaşanmıyor. Aynı Mikah Frye isimli küçük çocuğun yaptığı gözleri dolduran iyiliği ve Microsoft cephesinin buna kayıtsız kalmayışı gibi.

Microsoft, İyi Kalpli Çocuğa Özel Bir Hediye Gönderdi

Haber Birleşik Devletler'den geldi. Ohio eyaletinin Ashland şehrinde yaşamakta olan dokuz yaşında Mikah Frye, büyükannesi ile birlikte otuz kadar battaniye alıp, bunu bir zamanlar kendisine ve ailesine yardım etmiş olan Ashland Church Community Emergency Shelter Services kurumuna, şehirde yaşayan evsiz insanlara dağıtmaları için bağışlamış. Bunu yapmasındaki en büyük neden ise bir zamanlar kendisinin de evsiz yaşamış. Her bir battaniyenin içine de "Altı yaşındayken, annem ve ben kiliselerde yaşadık. Bana bir battaniye verdiler, ama bırakmak zorunda kaldım. Bu yüzden bu battaniyeyi almanı istiyorum. Bugün kendi evimde yaşıyor ve bir gün sen de kendi evinde yaşayacaksın. Dostun, Mikah." şeklinde küçük bir not eklemeyi de unutmayan Mikah, bu battaniyeleri Ashland Church Community Emergency Shelter Services kurumuna bırakmış.

Yaşanan bu olay, Microsoft cephesine de ulaşmış. Mikah'ın bu yaptığından oldukça etkilenen Xbox takımı ise küçük çocuğa Minecraft paketli Xbox One S hediye etmiş. 

Yorumlar