KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Microsoft, Halo 5: Guardians Açıklamasıyla Üzdü

Halo 5: Guardians oyunu ile ilgili olarak dün yaşanan gelişmenin etkileri sürüyor. Yıllardan sonra, Halo: Infinite öncesinde, PC platformuna gelecek olan yeni bir Halo oyununun heyecanı içindeydik. Ne var ki, tam anlamıyla sevinebilmek için ise Microsoft cephesinden gelecek müjdeli haberi bekliyorduk. Neyse ki açıklama fazla gecikmedi, ama ne yazık ki umutlarımız başka bir bahara kalacak. 

Dün sizlerle Halo 5: Guardians ile ilgili enteresan bir gelişmeden bahsetmiştik. Bu haberimize göre, oyunun Amazon tarafından listelemede yapılan kapak değişikliği ile Halo 5: Guardians oyununun PC platformuna gelebilme ihtimali doğmuştu. Bu da tabi ki Halo: Infinite oyununu bekleyen PC oyuncularının bir hayli heyecanlanmasına neden olmuştu. Ancak bu heyecanın ömrü fazla uzun olmadı; çünkü, yaşanan bu gelişmeye Microsoft cephesinin cevabı çok da fazla gecikmedi.

CNET sitesine konuyla ilgili açıklamada bulunan Microsoft sözcüsü, "Daha önceden de paylaştığımız gibi, Halo 5: Guardians'ı Windows 10 PC için çıkartmak yönünde planlarımız yok." dedi.

Yapılan bu açıklama, Halo 5: Guardians oyununun PC platformuna giden yolları şimdilik kapatmış oldu. Ancak geleceğin ne getireceğini bilmiyoruz. İlerideki bir zamanda, planlarda yapılacak olan değişiklik(ler), belki Halo: Infinite öncesi Microsoft tarafından yapılacak olan bir sürpriz ile sonuçlanabilir. Bekleyelim ve görelim.

Yorumlar