KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Metro: Exodus İçin Heyecan Verici Yeni Detaylar Paylaşıldı

Metro serisinin yeni oyunu Metro: Exodus, E3 2017 fuarındaki Microsoft sunumunda duyurulmuştu. PlayStation 4PC ve Xbox One için geliştirilmekte olan oyun için kesin bir çıkış tarihi verilmiş değil. Muhtemelen bu senenin E3 fuarında takvimimizde işaretleyebileceğimiz tarihin belli olacağı Metro: Exodus için yeni yeni detaylar ortaya çıktı.

Metro Exodus İçin Heyecan Verici Yeni Detaylar Paylaşıldı

Game Informer dergisinin yeni sayısına bu defa Metro: Exodus oyunu konuk oldu. Bu da tabii ki yeni bilgilerin bizlerle paylaşılması demek oluyor. İsterseniz hemen başlayalım... Öncelikle Metro: Exodus oyununda çok daha fazla düşmanla baş etmek zorunda olacağız. Bulunacağımız mevsime ve bölgeye göre değişkenlik gösterecek olan bu düşmanları bertaraf etmek için de sürüsüne bereket silahımız olacak. Buna ek olarak tüm temel silahlara beşe kadar eklenti takabileceğiz. Ayrıca silahımızı yapay zeka tarafından yönetilen karakterlere doğrultmadığımız zaman, onlara karşı bir kastımızın olmadığını anlayabilecekler.

Bildiğiniz gibi Metro: Exodus ile seri açık dünya oynanış konseptine geçiş yapacak. Açıkçası açık dünya oynanışa sahip oyunların gün geçtikçe arttığını hesaba katacak olursak, 4A Games stüdyosunun bu şekilde bir değişime gidecek olması pek de şaşırtıcı olmadı. Bu bağlamda da, Doit4TehLulz tarafından verilen bilgiye bakılırsa, Metro: Exodus oyunundaki en geniş bölge 2000m x 2000m olacak. Metro: Last Light oyunundaki en geniş bölgenin 111m x 200m olduğunu hesaba düşünecek olursak, devasa bir harita ile karşı karşıya olacağımız bariz bir şekilde ortaya çıkıyor. Hazır söz konusu harita iken,  Doit4TehLulz, harita üzerinde sürüsüne bereket yan görevlerin bulunacağını belirtti. Her bir yan görevde başarılı olduğumuz zamanda da çeşitli teçhizatlar ve Moral puanları kazanacağız. 

Doit4TehLulz tarafından verilen son bilgi ise, gizlilik ögesinin daha zorlu ve gerçekçi olabilmesi için baştan aşağı yenileneceğini söyledi. Görünen o ki, hayalet gibi hareket ederek oynamayı seven oyuncuların artık çok daha dikkatli olması gerekecek.

Meşhur endüstri köstebeği olan Shinobi602 ise Twitter hesabı üzerinden Metro: Exodus oyununun Xbox One X konsolunun gücünden ne yönde faydalanacağına dair bazı bilgiler paylaştı. 4A Games stüdyosunun 4K ve HDR desteğini hedeflediği oyunda, fizik tabanlı işleme, sinematikler için tam yüz yakalama, tinsel yapay zeka canlılığı, revizyondan geçirilmiş ışıklandırma ve çok daha fazlası sağlanacak.

2013 yılında çıkmış olan Metro: Last Light oyunundan beri sessiz olan Metro serisi, bu sene bomba gibi bir geri dönüşe imza atacakmış gibi görünüyor. Bizlere düşen ise şimdilik sabırla beklemek olacak.

Yorumlar