KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Life is Strange Yoluna Devam Edecek!

Life is Strange oyununu beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz, bir devam oyunu geliştirilmesini ister miydiniz? Eğer cevabınız olumlu ise, sevinebilirsiniz; çünkü, Dontnod Entertainment bizlere müjdeli haberi verdi. Life is Strange 2 duyuruldu!

Life is Strange Yoluna Devam Edecek!

Bu nesilde çıkan kaliteli yapımların arasında yer alan Life is Strange, bizleri eşsiz bir maceraya sürüklemişti. Dontnod Entertainment tarafından geliştirilmiş olan ve bölüm bölüm yayınlanmış olan oyunumuzun hikayesi, Arcadia Bay isimli hayali bir kasabada yaşayan Maxine Caulfield isimli bir hanımefendinin etrafında dönüyordu. Zamanı geriye alma yeteneği bulunan hanım kızımız, yaklaşmakta olan şiddetli bir fırtınayı ön-görmesi neticesinde, bir sorumluluk alarak kasabayı ve sevdiklerini yok oluştan kurtarmaya çalışıyordu. Quantic Dream ve Telltale Games stüdyolarının oyunlarındaki gibi çoklu seçimler ile farklı sonuçlara ulaştığımız Life is Strange, hiç şüphesiz ki en iyi hikaye anlatımına sahip oyunlardan bir tanesi. 

İlk oyunun bitiminden sonra, tabi ki de ikinci sezonun gelip gelmeyeceği uzun bir süre tartışıldı. Oyunun geliştiricisi olan Dontnod Entertainment ise Maxine Caulfield için hikayenin tamamıyla bittiğini, ikinci sezonun gelmesi için herhangi bir sebep olmadığını açık bir şekilde belirtmişti. Ancak bugün müjdeli bir haber ile karşılaştık. Öyle ki, Life is Strange için bir devam oyununun duyurusu yapıldı. 

Hemen yukarıda gördüğünüz özel bir mesaj ile yapılan duyuruya bakılırsa, devam oyunu, ilk oyunun kutulu olarak satışa sunulmasından beri geliştiriliyormuş. Life is Strange oyununun kutulu versiyonunun 2016 yılının Ocak ayında satışa sunulduğunu hesaba katacak olursak, devam oyununun hemen hemen bir buçuk yıldır geliştirilmekte olduğu sonucuna varıyoruz.

Şimdilik devam oyunu ile ilgili hiçbir bilgi vermeyen Dontnod Entertainment, E3 2017 fuarında da hiçbir şekilde göremeyeceğimizin de altını çizdi. Bu bizi her ne kadar biraz üzmüş olsa da, bir o kadar da heyecanlandırdı diyebiliriz. Bakalım devam oyununda nasıl bir senaryo bizleri bekleyecek? Bizler de sizler gibi fazlası ile merak içerisindeyiz!

Yorumlar