KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Left Alive Karakterlerimizi Yakından Tanıyalım

Left Alive ile ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Duyurulmasından bu yana senaryosu ve oynanış sistemi hakkında epey bilgiye sahip oyunun karakterlerini yakından tanıma fırsatı bulamamıştık. Square Enix, paylaştığı yeni detaylar ile bu boşluğu da kapatmış oldu. Gelin Mikhail Alexandrovich Shuvalov, Olga Sergevna Kalinina ve Leonid Fedorovich Osterman'ı yakından tanıyalım.

Left Alive Karakterlerimizi Yakından Tanıyalım

İsterseniz öncelikle olayların başlangıcına bir bakalım... Bildiğiniz gibi Left Alive, 2127 yılının Aralık ayında, istila altındaki Novo Slava şehrinde geçiyor. Konuya göre bir Karadeniz ülkesi olan Garmoniya Republic, komşusu olan Ruthenia Republic ülkesine karşı aniden bir savaş kararı alıyor. Sınırdaki Novo Slava şehrinin istilası da böylece başlıyor. İstilanın başlangıcından bir süre sonra, Ruthenia Republic ordusunun defans gücü sürpriz bir başka saldırı ile vuruluyor ve tamamıyla yok oluyor. Hal böyle olunca da, savaşın kısa sürede sona erdiği zannediliyor. Ne var ki, bu durum, patlak veren savaşın neticesinde geride kalanlar için sınırda başlayacak olan yeni bir savaşın fitilini ateşlemiş oluyor.

Square Enix tarafından daha önceden verilen detaylar ışığında, Left Alive oyununda üç farklı karakteri senaryoya bağlı olarak sırası ile yöneteceğiz. Bu karakterler, Mikhail Alexandrovich Shuvalov, Olga Sergevna Kalinina ve Leonid Fedorovich Osterman. 

Gelin isterseniz bu karakterlerimizi yakında tanıyalım... Öncelikle Mikhail Alexandrovich Shuvalov ile başlayalım.

Ruthenia ordusunda Second Mobile Platoon için Wanzer pilotu olan Mikhail Alexandrovich Shuvalov, deneyimsiz olmasına rağmen, pilotluk konusunda temel becerileri sayesinde oldukça değerli bir askermiş. Ne var ki, disiplin kurallarını azıcık da olsa çiğnemesi yüzünden ordudaki çoğu kişiden 'problem çocuk' damgası yemesine neden olmuş.

Novo Slava sokaklarını savunurlarken, Garmoniya Army tarafından uğradıkları saldırıda, birimi düşmanın ana kuvvet kaynağı olarak kabul edilen Wanzer gücü ile karşılaşmışlar ve Wanzer'ına ağır hasar veren yıkıcı bir saldırıya maruz kalmışlar

Buna rağmen Wanzer'ı ile kurtulmayı başarıp, kendisini yakınlarında hiçbir müttefiğinin olmadığı bir yerde izole edilmiş olarak bulmuş.


Olga Sergevna Kalinina

Olga Sergevna Kalinina, Novo Slava polis memuru olarak karşımıza çıkacak. Her ne kadar bir zamanlar Garmoniya Army Wanzer pilotluğu yapmışsa da, sonradan Novo Slava özgürlük hareketine katılmış. Ordu ile halk arasındaki silahli çatışma sırasında kızını kaybetmiş. Ardından da orduyu bırakmış. 

Novo Slava şehri ülkenin topraklarına katıldığında da Ruthenia vatandaşı olmuş. Sonrasında ise polis memuru olmuş.

Polis memuru olarak mükemmel beceriler sergilemiş ve Novo Slava kamu düzenini iyileştirmek için çaba sarf etmiş olsa da, kendi adaletine dayalı bağımsız aksiyonları, göze batmış. Novo Slava şehrinde sık sık olan insan kaçakçılığı vak'alarının izini sürüyormuş.


Leonid Fedorovich Osterman

Leonid Fedorovich Osterman, NGFP adıyla bilinen Novo Slava özgürlük hareketi grubunun lideri konumunda. Esasen silahlı çatışmalar şiddetlendiği için koruma olarak bir grup tarafından işe alınmış olan bir paralı askermiş. Grup ile çalışmaya devam ederken, yavaş yavaş ideallerine sempati duymaya başlamış ve silahlı çatışmaları izleyen ana bir üye haline gelmiş.

Grup lideri mevcut lideri suikaste kurban gittikten sonra, fail olarak yakalanmış ve idama mahkum edilmiş. Sürekli olarak suçunu ve geçerli bir sebebi olduğunu yalanlamış olsa da, birçok parçadan oluşan kanıtlar ile suçlu olduğuna karar verilmiş. İdam hükmü alenen gerçekleştirilmiş ve öldüğü zannedilmiş olsa da, aslında hapsedilmişti. Novo Slava şehrinde savaş patlak verdikten sonra da, bunu bir fırsat bilen Leonid Fedorovich Osterman, hücresinden kaçmış.

Karakterimiz Osterman, ne sorumlu tutulduğu suçun detayları hakkında, ne de neticede neden öldürülmediği ile ilgili bir şey biliyor.

PC ve PlayStation 4 için geliştirilmekte olan Left Alive, Avrupa ve Kuzey Amerika için 2019 yılı içerisinde satışa sunulacak.

Yorumlar