KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Left Alive'ın Kuzey Amerika ve Avrupa Tarihi Verildi

Geçtiğimiz senenin Tokyo Game Show fuarında PlayStation 4 ve PC için duyurulmuş olan Left Alive, Front Misson evreninde geçecek olan yan senaryolu bir oyun olarak karşımıza çıkacak. Kadrosunda Armored Core serisinden tanıdığımız  Toshifumi Nabeshima, Metal Gear serisinden tanıdığımız Yoji Shinkawa ve  Ghost in the Shell: Arise ve Xenoblade Chronicles X oyunlarından tanıdığımız Takayuki Yanase gibi önemli isimlerin yer aldığı oyun, Japon oyuncular ile 28 Şubat 2019 tarihinde buluşacağı duyurulmuştu. Ancak Kuzey Amerika ve Avrupa herhangi bir tarih verilemiyordu. Bugün yapılan açıklamayla, Left Alive oyununun bu bölgelerdeki çıkışının 5 Mart 2019 tarihinde gerçekleşeceği duyuruldu.

Daha önceden sizlerle paylaşmış olduğumuz bilgiye göre, senaryo, bir Karadeniz ülkesi olan Garmoniya Republic'in, komşusu olan Ruthenia Republic ülkesine karşı aniden bir savaş kararı alması ile başlıyor. Oyunun duyurusu ile ilk edindiğimiz bilgiye bağlı olarak, tam sınırdaki Novo Slava şehrinin istilası da böylece gerçekleşiyor. İstilanın başlangıcından bir süre sonra, Ruthenia Republic ordusunun defans gücü, sürpriz bir başka saldırı ile vuruluyor ve tamamıyla yok ediliyor. Hal böyle olunca da, savaşın kısa sürede sona erdiği zannediliyor. Ne var ki, bu durum, patlak veren savaşın neticesinde geride kalanlar için sınırda başlayacak olan yeni bir savaşın fitilini ateşlemiş oluyor. Tam da bu noktada, Left Alive bizler için başlamış oluyor. Square Enix tarafından PC ve PlayStation 4 için geliştirilmekte olan oyunda, Mikhail Alexandrovich Shuvalov, Olga Sergevna Kalinina ve Leonid Fedorovich Osterman isimli üç farklı karakteri, senaryonun ilerleyişine bağlı olarak dönüşümlü olarak yöneteceğiz. Dolayısıyla, senaryoya üç farklı açıdan bakma fırsatı bulacağız. 

Left Alive oyununun Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinde çıkışını yapacağı 5 Mart 2019 tarihine ek olarak, Square Enix, iki farklı sürüm duyurusu yaptı ve iki de yeni fragman yayınladı.

Day One Edition ve Mech Edition olmak üzere iki farklı sürüm ile satışa sunulacak. Day One Edition, içeriğinde Ammo Pack, Light Body Armor,  Recovery Pack, Klyuch Weapon ve Grenade Pack bulunan Survival Pack içe satışa sunulacak. Mech Edition ise bir nevi Collector's Edition oluyor. Sadece Square Enix Online Store üzerinden satın alınabiliyor ve içeriğinde, metal kutulu Left Alive Day One Edition, Takayuki Yanase tarafından tasarlanmış olan Volk aksiyon figürü ve Hardback Art Collection adı altında seksen sayfalık sanat kitabı bulunuyor.

Oyunu şu andan PlayStation Network ve Steam üzerinden ön-sipariş ile satın alabilirsiniz. Ön-sipariş ile satın aldığınız takdirde, PlayStation 4 için durağan tema, Slava Weapon ve Material Pack, Steam için de duvar kağıtları, müzik örnekleyici ve Padub Weapon hediye edilecek.

Left Alive için yayınlanmış olan iki yeni fragmana da aşağıdan bakabilirsiniz. Bu fragmanlardan ilki, tarih duyurusuna özelken, ikinci fragman ise Novo Slava şehrindeki savaşa ve oyunun geçtiği dünyadaki jeopolitiklere odaklanıyor. Politik gücün ulus devletinden ekonomik birliğe doğru kayması, teknolojinin evrim geçirmesi, ama insanlığını bunu sorumsuzca kullanması yüzünden savaşın patlak vermesi ile cesur bir kadronun, karşı konulamaz hale gelen süper bir güce dik bir duruş sergilemeye çalışmasını konu alınacak.

Yorumlar