KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Konami, Kojima Ayrılmadı Diyor

Metal Gear 5'in çıkmasının arifesinde Kojima ve Konami arasında sıkıntıların olduğu ve Kojima'nın şirketten ayrıldığında dair haberler yayılmıştı. Bu haberlerin ardından del Toro ve Hideo Kojima2nın birlikte çalıştığı Silent Hills projesi iptal edilmiş, dahası yeni MGS oyunlarının gelmeyeceği duyurulmuştu. Ancak ayrılış bir türlü resmiyete kavuşmamıştı.

Bugün yayınlanan bir fotoğrafta ise Kojima için şirkette bir veda partisi yapıldığını görüştük. Keza New Yorker isimli mecra da bunun bir veda partisi olduğu yönünde bir haberle karşımıza çıkmıştı. Ama Konami bunu kabul etmedi.

Yukarıda gördüğünüz fotoğrafın Kojima ve ekibinin uzun ve hak edilmiş bir tatile çıkmadan önce yaptıkları bir eğlence olduğu söylendi. Bu tabii Konami'nin iddiası. Ama yayınlanan fotoğraf ve yazılan haberde partinin 9 Ekim'de düzenlendiği ve Hideo Kojima'nın o tarihte şirketten ayrıldığı söyleniyordu.

Bununla birlikte ilk kez bu ayrılığın sebebini de öğrenmeye yaklaştığımızı söyleyebiliriz. Aslında bunlar tahmin ediliyordu ancak New Yorker, bu ayrılığın sebebinin başta Konami olduğu söyledi. Şirketin daha çok mobil oyunlara yönelme fikrini benimsemesinin ardından Kojima ve ekibi ayrılık kararı aldı. Bu karara etki eden bir diğer durum ise stüdyonun kötülüğü oldu. Söylenene göre Kojima Productions'ın çalıştığı ortam, pekte çalışmaya müsait bir yer değilmiş.

Yorumlar