KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

İptal Edilen SH Oyunundan Bir Görsel Ortaya Çıktı

Silent Hill serisi uzun zamandır hiç olmadığı kadar sessiz. Oyun dünyasına damgasını vurmuş olan bu kült serinin akıbeti de tam olarak dile getirilmediği için, iptal edilen Silent Hills ile son noktanın konulup konulmadığını da bilemiyoruz, ama 2013 yılında başlanıp da muhtemelen Silent Hills nedeniyle iptal edilen bir Silent Hill oyunu ile ilgili bir konsept tasarımı yayınlandı.

İptal Edilen SH Oyunundan Bir Görsel Ortaya Çıktı

Özellikle de PlayStation 2 konsolunun çıkışı ile oyun dünyasını Resident Evil serisi ile birlikte kasıp kavuran Silent Hill serisi, şu anlık gerçekten ismini hak eder bir durumda. Eğer iptal edilen Silent Hills'i saymazsak, Silent Hill: Downpour oyunundan sonra üzerine ölü toprağı serilmiş gibi. Bu da yaklaşık beş yıllık bir süreç anlamına geliyor. Peki seriye ne oldu? Sessiz sedasız bir şekilde son nokta koyuldu mu, yoksa Konami bir sonraki oyun için uygun stüdyoyu bir türlü bulamadı mı? Bunu şimdilik bilemiyoruz, ama Silent Hill 4: The Room sonrasında Konami tarafından dağıtılan Team Silent stüdyosunun üyesi olan Masahiro Ito, Twitter hesabı üzerinden bir görsel paylaştı. Bu görsel, Silent Hills öncesinde yapımına başlanan bir Silent Hill oyunu ile ilgili.

Masahiro Ito, bildiğiniz gibi Silent Hill 2 oyununun sanat yönetmenliğini yapmıştı. Bu da, oyun dünyasının sembolik düşmanlarından Pyramid Head ile tanışmamızı sağlamıştı. Masahiro Ito tarafından paylaşılan görsel ise 2013 yılında yapımına başlanmış olan yeni bir Silent Hill oyununun konsept tasarımı ve bizzat Ito tarafından hazırlanmış. 


The one of concept arts for new Silent Hill which I drew in 2013. The beginning of its story. pic.twitter.com/PxG1vK6mW2

— 伊藤暢達_Masahiro Ito (@adsk4) 15 Mart 2017


Sizlerin de hemen yukarıdaki gönderide gördüğü resim, oldukça küçük olsa da, ki Masahiro Ito daha büyüğünü yükleyemediği için özür dilemiş, yeteri kadar anlaşılır durumda olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki, alternatif boyuta geçiş sonrasındaki görünüm ile ilgili olarak hazırlanmış olan sahnede, bir de bebek arabası gözümüze çarpıyor. Anlaşılan o ki ya Alessa Gillespie karakterinin hikayesiyle bağlantılı bir oyun görecektik ya da kişisel bir mesele işlenecekti.  Bunu tabi ki de bilemiyoruz, ama Masahiro Ito'nun Silent Hills kadrosunda yer almadığını hesaba katacak olursak, bu Silent Hill oyununun Silent Hill: Downpour öncesindeki Silent Hill oyunlarının konseptine yakın bir oyun olduğu aşikar.

Yorumlar