KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

İlk RAGE 2 Oynanış Fragmanı Yayınlandı

RAGE 2 oldukça ilginç bir oyun olacak. Dışarıdan bakıldığında da DOOM ile Mad Max oyunlarının aynı potada eritildiği bir oyun yapısına sahip. Bunda tabii ki Avalanche Studios ve id Software ortak çalışmasının olmasının etkisi var. PCPlayStation 4 ve Xbox One  platformları için geliştirilmekte olan RAGE 2 oyununun oynanış fragmanına geçmeden önce, sizlerle oyun için verilmiş olan yeni bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle 2185 yılında geçecek olan RAGE 2 senaryosuna göre, bir gök taşının dünyaya çarpması ile insan ırkının % 80'lik kısmı yok oluyor. Yaşanan bu olayın sonrasında, artık merhametsiz ve kana susamış olan çetelerin kol gezdiği bir dünyada, Authority adı verilen bir topluluk ise insanlıktan geriye kalanlara hükmederek oyunun geçtiği bölgeye hakim olma mücadelesi veriyor. Biz ise böyle bir senaryosu olan RAGE 2 oyununda, geriye kalan Ranger'lardan bir tanesi olan Walker rolüne bürünüyoruz. Evsiz ve ölüme terk edilmiş durumda olacağız. Amacımız ise etrafta bulacağımız malzemeler ve teknoloji ile hayatta kalış mücadelemizi devam ettirerek yaman otoriteye karşı gelmekle kalmayıp, aynı zamanda da baskılarına da son noktayı koymaya çalışacağız.

Oyunda canavar kamyonlardan Far Cry 4 oyununda da gördüğümüz tek kişilik helikopterlere kadar birçok aracı kullanabileceğiz. Silah geliştirmesi de yapabileceğimiz RAGE 2 oyununda Overdrive elementi sayesinde, silahlarımızı limitlerinin ötesine taşıyabileceğiz. Ayrıca, ilk RAGE oyununda mühendislik eşyaları üretmek için kullandığımız Nanotrite de geri dönecek. Mad Max oyunundan aşina olduğumuz çöl ortamına ek olarak, verimli ormanlar ve tehlikeli bataklıklar da yer alacak. 

Önümüzdeki sene çıkması beklenen oyunun ilk oynanış fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

Yorumlar