KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

id Software, RAGE 2 Sızıntısından Memnun Olmuş

id Software ve Avalanche Studios tarafından PlayStation 4, PC ve Xbox One için geliştirilmesine devam edilen RAGE 2, önümüzdeki sene içerisinde satışa sunulacak. Senaryo olarak ilk oyunla herhangi bir bağlantının olmayacağı ikinci oyun, vaktinden önce duyurulmuştu. Çoğu geliştirici açısından olumsuz olarak addedilen bu durumu id Software Stüdyo Yöneticisi Tim Willits, kendileri açısından olumlu bir gelişme olarak saymış.

id Software, RAGE 2 Sızıntısından Memnun Olmuş

Bildiğiniz gibi RAGE 2, Walmart Kanada sitesinde yaşanan bir kaza sonucu vaktinden önce ortaya çıkmıştı. Oldukça sürpriz olan bu gelişmenin ardından, Bethesda ise bu durum karşısında saldırgan bir tavırdan ziyade resmi duyuruyu kısa bir süre sonra gerçekleştirmişti. Esasın bu tarz sızıntılar, gerek yayıncılar gerekse de geliştirici stüdyolar açısından olumsuz bir durum olarak görülür; çünkü, kendi bünyelerinde yaptıkları planlama ile duyuru için uygun zaman önceden seçilmiştir ve sızıntı ise, bütün planların bozulması anlamına gelir. Ancak gelin görün ki, RAGE 2 ile ilgili olarak yaşanan sızıntı ile bağlantılı olarak yapılan erken duyuru, id Software Stüdyo Yöneticisi Tim Willits'e göre Bethesda, id Software ve Avalanche Studios için son derece olumlu bir gelişme olmuş. 

Bildiğiniz gibi RAGE 2, planlanana göre E3 2018 fuarının hemen öncesinde duyurulacaktı ve oyun dünyasının ilgi odaklarından bir tanesi olacaktı. Ama vaktinden önce duyurulması, oyun dünyasının biraz daha fazla ilgisini çekmesine ve hakkında normalinden biraz daha fazla konuşulmasına yol açmış oldu. Bu tabii ki Willits tarafından da söylendiği gibi hesapta olmayan olumlu bir gelişme. Ancak birçok gazeteci, bu sızıntının planlı bir şey olup olmadığından şüphelenmiş. Malum, bir oyun ne kadar fazla odak noktasında olursa o kadar iyidir. Ne var ki, Willits, elli beş tonluk bir goril olarak nitelendirdiği bir diğer Bethesda oyunu olan Fallout 76 ile rekabet konusunda RAGE 2 oyununa güvendiklerini dile getirerek, sızıntının planlı bir şey olmadığını doğruladı. "Bu yüzden bunu kıyamet sonrası kıyamet sonrası bir oyun olarak düşündüm." yorumunda bulundu id Software Stüdyo Yöneticisi Tim Willits ve devam etti. "Hikayeden ve yarattığımız farklı canlı topluluğundan bu yana, geçmişteki RAGE ve Mad Max oyunlarında sunduğumuz kahverenginin elli tonunu geliştirmeye çalıştık. Yani renkleri, kişiliklerin canlılığını, karakterleri, hikayeyi ve tabii ki bizim için gerçekten iyi sonuçlanmış olan pazarlamayı benimsiyoruz. Kadranın en tepesinde olmak zorundasınızdır. Aksi takdirde o dipte olursunuz. Dengeyi sağlayan sizsinizdir."

Yorumlar