KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Horizon: Zero Dawn'ın Satış Grafiği Oldukça İyi

Esasen geçtiğimiz senenin sonlarına doğru çıkması beklenen Horizon: Zero Dawn, kısa bir süre önce buluştu. Oldukça büyük bir merakla beklenen oyun, adına yapılan reklamları da şu zamana kadar boşa çıkartmamış gibi görünüyor. Öyle ki, bugün yapılan açıklama ile oyunun bugüne kadar ne kadarlık satış adedine ulaştığı ortaya çıktı.

Horizon Zero Dawn'ın Satış Grafiği Oldukça İyi

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için özel olarak geliştirilmiş olan Horizon: Zero Dawn, 28 Şubat 2017 tarihinde Kuzey Amerika ve 1 Mart 2017 tarihinde de Avrupa ülkelerindeki raflarda yerini almıştı. Hollanda menşei Guerilla Games stüdyosunun Killzone serisi dışındaki bir türdeki ilk deneyimi olan Horizon: Zero Dawn oyununun satış anlamında nasıl bir başarıya imza atacağı tabi ki de merak ediliyordu. Zelda: Breath of the Wild ile olan savaşı da kazanan oyun bugün yapılan açıklamaya bakılırsa, beklenenden çok daha iyi bir satış grafiği çizmekte olduğu ortaya çıktı.

Sony Interactive Entertainment ve Guerrilla Games tarafından yapılan açıklama ile Horizon: Zero Dawn, çıkışından bugüne kadar olan zaman içerisinde, yani iki haftalık bir süre zarfında 2.6 milyon adedi geçmiş durumda. Buna ek olarak, PlayStation 4 platformunun en iyi satan birinci parti da olan Horizon: Zero Dawn, şu zamana kadar Guerilla Games stüdyosunun da en iyi açılış yapan oyunu konumuna da yerleşti. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, 2015 yılında çıkmış olan The Witcher III: Wild Hunt, ilk iki haftasında Xbox One, PC ve PlayStation 4 platformlarında 4 milyon adet, bu sene çıkmış olan Uncharted 4: A Thief's End ise ilk haftasında 2.7 milyon kopya satmıştı. Bu açıdan bakacak olursa, Horizon: Zero Dawn oyununun oldukça başarılı bir satış grafiği çizdiğini söyleyebiliriz. 

Sony tarafından yapılan açıklamadan sonra söz alan stüdyonun Pazarlama Yöneticisi Hermen Hulst, stüdyonun hikaye anlamında sıkı çalışmaya devam ettiğini ve ana senaryo odaklı bir genişletme paketinin de geliştirme aşamasında olduğunu sözlerine ekledi. Bakalım Guerilla Games Aloy'un hikayesi ile ilgili olarak bize neler daha sunacak?

Yorumlar