KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Hideki Kamiya'dan Devil May Cry V Yorumu Geldi

Devil May Cry V şu anlık resmi olarak duyurulmuş değil. Ama hakkında ortaya atılan fikirler ve söylentiler de gelmeye devam ediyor. E3 2018  duyurulmasına kesin gözüyle bakılan serinin devam oyunu için Hideki Kamiya da God of War benzeri bir değişim hayali konusundaki fikirlerini ortaya attı. 

Hideki Kamiya'dan Devil May Cry V Yorumu Geldi

Bilmeyen takipçilerimiz için belirtmek gerekirse, Hideki Kamiya, Devil May Cry serisinin ilk oyununun yönetmeniydi. Bugün resmi Twitter hesabı üzerinden ilginç bir paylaşım yapmış olan Kamiya, Devil May Cry V oyununun serinin önceki oyunlarından farklı olabileceğinin altını çizdi.

Bildiğiniz gibi God of War serisi, popülaritesini kaybetmemek için yeni oyununda belirgin bir değişim geçirdi. Bu değişimin bekleneni verip vermeyeceği şu an için belirsiz, ama yine de şu an için en çok beklenen oyunlar arasında yerini çoktan aldı. Öte yandan, Capcom da elindeki kült serilerin popülaritesini yitirmemesi için trende uygun değişimler yaptı. Mesela Resident Evil 7: Biohazard oyunu bunun en büyük örneği olarak karşımıza duruyor. Kamiya ise bu konuya dikkat çekerek, Capcom tarafından yapılacak bir değişim ile Devil May Cry V oyununun, aynı yeni God of War oyunu gibi tam bir değişim geçirebileceğine ve anime tarzı hack 'n' slash yapısından kurtulup, gerçekçi ve sinematik bir aksiyon oyunu haline gelebileceğine işaret ediyor.

Açıkçası karşımıza Resident Evil 7: Biohazard ile yaşanmış olan bir değişim varken, bir benzeri de neden Devil May Cry V için olmasın? Bunu tabii ki oyunun E3 2018 fuarındaki duyurusu ile birlikte görebileceğiz. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Devil May Cry serisi, beşinci oyunu ile birlikte kabuk değiştirmeli mi?

Yorumlar