KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Halo Infinite'in Motoru PC Göz Önünde Bulundurularak Geliştirildi

Bildiğiniz gibi E3 2018 fuarında duyurulmuş olan Halo Infinite biz oyuncular için halen büyük bir gizem. Oyun ile ilgili pek fazla bir şey bilmiyoruz. Şu an için bildiklerimiz ise, serinin yeni oyununda Master Chief odaklı bir senaryo bizleri bekliyor olacağı, satın alınabilir ganimet kutularının olmayacağı ve ayrıca serinin temasına uygun bir Battle Royale modunun olmayabileceğiz. Kısa bir süre önce Mixer üzerinden yeni bir canlı yayın gerçekleştirildi. Halo kanalı üzerinden gerçekleştirilen canlı yayın sırasında, 343 Industries  tarafından birkaç yeni bilgi verildi.

Öncelikle Black Undersuits, Halo Infinite için bir kez daha onaylandı ve zırhın bütün bölümleri metal parçalarından oluşmayacaklarmış. Öte yandan, Halo Reach oyunundakine benzer bir karakter özelleştirme sisteminin olacak, ki bu sistem serinin hayranları tarafından fazlası ile beğeniliyordu. Bu da bizlere 343 Industries stüdyosunun hayranların isteklerini göz ardı etmediğini gösteriyor. 

Bir diğer önemli bilgi ise Halo Infinite oyununda kullanılacak olan Slipspace motoru, farklı donanım kombinasyonları ile PC platformu göz önünde bulundurularak geliştirilmiş. Dolayısı ile serinin yeni oyunun en iyi görüneceği platform, PC platformu olacak. Bu arada, grafik motoru tamamı ile sıfırdan oluşturulmamış olduğunu söyleyelim. Bir önceki Halo oyununun elementlerini de barındırıyormuş. 

Hatırlayacağınız üzere DICE 2017 sırasında 343 Industries Başkanı Bonnie Ross, gelecekteki Halo oyunlarının bölünmüş ekranda oynanan modlarının olacağını söylemişti. Halo Infinite ise bunun gerçekleşeceği ilk oyun olacak. Öyle ki, dörde bölünmüş ekranda oynanan modu / modları olacak. 

Halo PC uçuş programları, PC için devam eden geliştirilme aşamasında yaşanan bir takım zorluklar nedeniyle diğer uçuş programlarından daha sonra gelecek. Halo Infinite uçuş programları öncelikle küçük bir grup ile başlayacak, ama zaman geçtikçe, bu gruba daha fazla oyuncu katılacak. Uçuşların en erken 2019 yılının sonrasında başlaması bekleniyor. 

Son olarak, halihazırda piyasada olan Halo 5: Guardians oyununda Level 152 olan oyuncuları Halo Infinite oyununda özel bir ödül kazanacaklar. Ne var ki, bu ödülün ne olduğuna dair herhangi bir bilgi yok.

Yorumlar