KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Guerrilla Games, Killzone Serisi Hakkında Konuştu

Uzun zamandır yeni bir Killzone oyunu gündeme gelmedi. Her ne kadar şu zamanda Horizon ön planda olsa da, Killzone serisinin yeni bir oyununun gelip gelmeyeceğini de merak etmiyor değiliz. Guerrilla Games ise yapılan röportaj sırasında serinin geleceği ile ilgili bir açıklama yaptı.

Guerilla Games, Killzone Serisi Hakkında Konuştu

Guerilla Games şu an için Horizon: Zero Dawn oyununun senaryo içerikli The Frozen Wild eklentisi ile haşır neşir. 7 Kasım 2017 tarihinde çıkması beklenen bu içerik, Aloy hanım(!) kızımızın macerasının devam etmesini sağlayacak, ama öte yandan, Hollanda menşei stüdyonun adını duyurmasını sağlamış olan Killzone seri, Killzone: Shadow Fall oyunundan beri sessizliğini koruyor. Son oyunun 15 Kasım 2013 tarihinde çıktığını hesaba katarsak, dört senedir seri ile ilgili hiçbir gelişme yaşanmadı. Geçmişte Guerilla Games stüdyosunun Killzone serisinin fişini çekip, yerine Horizon: Zero Dawn oyununun fişini taktığı söylentileri çıkmıştı, ama konu ile ilgili olarak stüdyo herhangi bir geri dönüş yapmamıştı. Bugün ise Killzone serisinin yeni oyunu ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı.

Academy of Interactive Arts & Science tarafından Guerrilla Games stüdyosunun Yönetim Müdürü Herman Hulst ile yapılan bir röportaj sırasında Killzone serisi için sırada herhangi bir şeyin olup olmadığı soruldu. Soruyu es geçmeyen Hulst, "Bu soru bana Twitter ve diğer sosyal medya kanalları üzerinden soruluyor. Sadık Killzone hayran kitlesinin fazlasıyla istekli olduğunu duymak gerçekten iç açıcı. Guerrilla bünyesinde hala tutku ile sevdiğimiz bir seri ve evren. Tamamıyla farklı bir şey yapmak kolay olmamıştı." yorumunda bulundu ve devam etti. "Perde arkasında kesin olarak noktayı koymamış olsak da olmasak da, bununla ilgili duyurular yapmak için çok erken. Tek söyleyebileceğim, Killzone evrenini ve Killzone serisini her zaman sevmiştik ve hala da seviyoruz. Bu tutkuyu pek çok hayranımız ile paylaşıyoruz."

Herman Hulst tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa, olası bir yeni Killzone oyunu için harekete geçilmiş veya geçilecek olsa bile epey bir süre beklememizin gerekeceği sonucu ortaya çıkıyor. Bunun için tabi ki öncelikli olarak Guerrilla Games stüdyosunun Killzone serisini geride bırakıp, yola Horizon ile mi devam edeceği sorusunun cevabını bulmak lazım. Gelişmeler için bizi takipte kalın! 

Yorumlar