KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Gran Turismo Sport'un v1.31 Güncellemesi Yayınlandı

Kazunori Yamauchi, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile sıradaki Gran Turismo Sport güncellemesinin 5 Aralık 2018 tarihinde yayınlanacağını duyurmuştu. Beklenen gün ise gelip de çattı ve v1.31 güncellemesi yayınlandı. Güncelleme ile Gran Turismo Sport oyununa eklenenler ise epey geniş diyebiliriz. Öyle ki, yedi yeni araba, yeni bir pist ve GT Ligi moduna da yedi yeni tur eklendi. Öncelikle arabalar ile başlayalım.


  • Ferrari F50 ‘95 (N500)
  • McLaren P1 GTR’16 (Gr.X)
  • BMW M3 Coupé '07 (N400)
  • Tesla Motors Model S Signature Performance '12 (Gr.X)
  • Pontiac Firebird Trans Am '78 (N200)
  • Chevrolet Corvette Sting Ray Sport Coupe (C2) '63 (N400)
  • Greddy Fugu Z (N300)


Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz Pazar günü, GRAN TURISMO TV Youtube kanalı üzerinden yeni bir fragman yayınlanmış ve Tokyo Expressway South Loop pistinin tanıtımı yapılmıştı. FIA Gran Turismo Şampiyonu Igor Fraga'nın da katılımda bulunduğu tanıtım, akıllara "Acaba bu pist sıradaki güncelleme ile Gran Turismo Sport oyununa mı gelecek?" sorusunu getirmişti. Bu tam olarak böyle olmadı, ama pistten esinlenilerek yaratılmış olan Tokyo Expressway Short Route, yeni güncelleme ile oyundaki yerini aldı. Bu pistin  5,2 km. uzunluğundaki Outer Loop ve 6,5 km. uzunluğundaki Inner Loop olmak üzere iki farklı varyasyonu bulunuyor. 

Öte yandan, GT Ligi modunda da, Başlangıç Ligi için Nissan GT-R Kupası'na iki tur, Acemi Ligi için Real Circuit Tours'a iki tur, Profesyonel Lig için  Mercedes AMG Grand Prix'e için iki tur ve son olarak da Dayanıklılık Ligi için  Gr.3 Dayanıklılık Ligi'ne bir tur ekleniyor.

Öte yandan, Manzaralar bölümüne Peugeot için Marka Merkezi ve ayrıca  Season's Greetings için de fotoğraf çekme noktaları ekleniyor. Pist Deneyimi modu için Circuit de Barcelona-Catalunya pisti ve Müze bölümüne de FIA, Gran Turismo Sport için yeni güncelleme ile gelen yenilikler oldu.

Yorumlar