KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

GR: Wildlands'in Splinter Cell Görevinde MGS'ye Selam

Ubisoft tarafından yapılan duyuru ile 10 Nisan 2018 tarihinde, yani dün itibarıyla başlatılan The Call adı altındaki Splinter Cell ile bağlantılı etkinlik, halihazırda devam ediyor. Santa Blanca örgütüne çok gizli bir istihbaratı satmak için Bolivya'ya gelen bir CIA ajanını durdurmakla görevli olduğumuz bu etkinlik sırasında, Metal Gear Solid serisi unutulmadı. Çok hoş bir selam da gönderildi.

Bildiğiniz gibi Splinter Cell, Microsoft cephesinin Sony cephesine bir cevabıydı. İlk oyunu 2002 yılında çıkmış olan seri, son oyununun 2013 yılında çıktığını hesaba katacak olursak, aradan geçen on bir yıllık süreç boyunca sayısız oyun ile karşımıza çıktı. Şu sıralarda da Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands oyununda bir etkinlik olarak karşımıza çıkıyor. Eğer CIA ajanını durdurur ve çok gizli olan istihbaratı da ondan alırsak, Sam Fisher, Grim'e üslere sızan ve bandana giyen bir adamdan bahsediyor. Bu adam tabii ki Solid Snake. Grim ise bunun üzerine bahsi geçen kişinin işi bıraktığını söylüyor. Haberi alan ise bir yandan üzülüp bir yandan da şaşırarak, kendi kendisine geriye bir tek kendisinin kaldığını söylüyor.

Her ne kadar söz konusu iki rakip seri olsa da, birbirlerine olan saygıları ve bu tarz selam göndermeler olunca, ister istemez bir duygusallık da olmuyor değil. Hele de söz konusu Metal Gear Solid gibi oyun dünyasında çok derin bir ize sahip bir serinin beklenmedik vedası olunca. İyi seyirler dileriz!

Yorumlar