KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

God of War'un Zorluk Dereceleri Detaylandırıldı

God of War için geri sayım devam ediyor. Eğer yavaş yavaş sonuna geldiğimiz bugünü saymazsak, sekiz gün sonra büyük macera başlayacak. 20 Nisan 2018 tarihinde PlayStation 4 için özel olarak satışa sunulacak olan oyun için zorluk dereceleriyle ilgili de bir açıklama yapıldı. Bu defa klasik olarak basit, orta seviye ve zor seviye seçenekler yerine daha kolay karar verebileceğimiz seçimler bulunuyor.

God of War'un Zorluk Dereceleri Detaylandırıldı

Serinin önceki oyunlarında olduğu gibi God of War oyununda da dört farklı zorluk derecesi olacak. Ancak bu noktada durum biraz farklılaşıyor; çünkü, zorluk derecesi seçimleri, nasıl bir God of War oyun tecrübesi yaşamayı istediğimizi seçme konusunda bizlere kolaylık sağlıyor. Bu bir nevi Resident Evil ve Heavy Rain oyunlarında karşılaştığımız zorluk derecesi seçimlerine benziyor. Mesela Resident Evil oyunundaki zorluk derecesi seçim ekranında 'Oyunlarınızın nasıl olmasını istersiniz?' sorusu altında, 'Dağa tırmanmak gibi.''Engebeli bir arazide yürümek gibi.' ve 'Yürüyüşe çıkmak gibi.' seklinde sıralanıyorlardı. Bunların her biri de Çok Kolay, Kolay ve Normal zorluk derecelerine tekabül ediyordu. Bunun bir benzeri de God of War oyununda karşımıza çıkacak. Öyle ki, zorluk dereceleri 'Bana Hikaye Sun''Bana Dengeli Bir Deneyim Sun''Bana Mücadele Sun' ve 'Bana Savaş Tanrısını Sun' olmak üzere sıralanıyorlar.

'Bana Hikaye Sun' zorluk derecesi, daha çok hikayeyi öğrenmek isteyen oyunculara yönelik olacak. Bu bir nevi Horizon: Zero Dawn oyunundaki Story zorluk derecesi gibi görülebilir. Çok fazla çatışmaya girmeden, senaryoyu takip ederek yolumuza devam edeceğiz. Ayrıca düşmanlarımız da pek fazla güçlü olmayacak. 'Bana Dengeli Bir Deneyim Sun' zorluk derecesi ise oyunun bir nevi Normal zorluk derecesi olacak. Yani hikayeyi öğrenmeyi olduğu kadar orta seviyede çatışmalara da girmeyi isteyen oyuncular için ideal bir seçim olabilir. 'Bana Mücadele Sun' zorluk seviyesi ise Zor seviyeye tekabül ediyor. God of War serinin hayranlarının yeni oyunda seçecekleri ve mücadelenin hikayenin önüne geçeceği bu zorluk derecesinin, muhtemelen bu olacağını tahmin ediyoruz. Gelelim son zorluk derecesi olan 'Bana Savaş Tanrısını Sun'a... Bu zorluk derecesi, oyundaki en zor seviye olacak. Tabii ki şimdilik. Sonradan yayınlanacak olan güncellemeler ile daha zoru gelir mi bilmiyoruz, ama bu son seviyede hem Kratos daha güçsüz hem de düşmanlarımız daha güçlü olacak. Aynı zamanda da düşmanlarımızın davranışları ve çatışmalar da buna göre ayarlanacak. Ancak şunu söylemeden geçmeyelim. Diğer zorluk derecelerinde zorlandığınız zaman hemen değişim yapabiliyorken, bu son seviyede oynarken eğer zorlandığınızı hissederseniz, biraz daha kolayda oynamak için oyuna sıfırdan başlamanız gerekecek. 

Yorumlar