KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Ghost of Tsushima İle İlgili Yeni Detaylar Paylaşıldı

inFamuous serisi ile tanıdığımız Sucker Punch, son olarak inFamous: Second Son oyununu çıkarttıktan sonra, uzun süreli bir sessizliğe gömülmüştü. Zaman içerisinde Sony tarafından verilen güncel haberler ile stüdyonun yeni bir oyun üzerinde çalıştığını öğrenmiştik ve bu oyun, Paris Games Games Week 2017fuarında duyurulmuştu. Ghost of Tsushima. Bir süredir ortalarda görünmeyen oyun, E3 2018 fuarı için geri döndü.

Bildiğiniz gibi Ghost of Tsushima, 1274 yılındaki Moğol istilası altındaki Japonya topraklarında geçecek. Sucker Punch stüdyosundan Brian Fleming tarafından  verilen bu noktadaki bilgiye bakılırsa, Jin Sakai isimli savaşçıyı yöneteceğimiz oyun, Japon tarihinden ve samuray sinemasından yararlanılarak oluşturulan orijinal bir intikam, umut ve güçlenme hikayesi ile karşımıza çıkacak. 

Bu bilgilerin haricinde, konferans sırasında Ghost of Tsushima için kısa bir oynanış gösterimi yapıldı. Yaklaşık dokuz dakika kadar bir uzunluğa sahip olan bu oynanış gösteriminde, Brian Fleming tarafından da dikkat çekildiği üzere stüdyonun oluşturduğu dünyaya ve hikayeye kısa bir bakış atıyoruz. Gösterim sırasında Masako adında bir başka karakter ile de karşılaşıyoruz. Oldukça trajik bir geçişi olan bu karakter, Ghost of Tsushima oyunundaki birçok yan karakterden bir tanesi olacak ve kendisiyle Japonya topraklarını Moğol istilasından kurtarmak için sırt sırta vererek savaşacağız. 

Şu anlık kesin bir çıkış tarihi verilmemiş olan ve PlayStation 4 için özel olarak geliştirilmekte olan Ghost of Tsushima için yayınlanan oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

Yorumlar