KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Ghost of Tsushima'da Karakter İlerleme Sistemi Olacak

E3 2018 konferans fırtınası dün Nintendo tarafından gerçekleştirilen Nintendo Direct sonrasında dindi. Şu anda ise konferans sırasında gösterimi yapılmış olan oyunlarla ilgili olarak söyleşiler ve röportajlar yapılıyor. Hatırlayacağınız üzere PlayStation Live yayını sırasında The Last of Us: Part II ile ilgili olarak oynanışa dair birçok bilgi edinmiştik. Bizleri oldukça heyecanlandıran bu detaylar sonrasında, bu defa da bir diğer PlayStation 4 platformuna özel oyun olan Ghost of Tsushima ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Ghost of Tsushima'da Karakter İlerleme Sistemi Olacak

Ghost of Tsushima, inFamous serisiyle tanımış olduğumuz Sucker Punch stüdyosu tarafından geliştiriliyor. Şu anlık çıkış tarihi belli değil, ama E3 2018 konferansı sırasında hakkında bazı bilgilere sahip olmuştuk. Şu anlık, oyunun genel görünümünü kısıtlı bilgilerle oluşturmaya çalışıyoruz, ama her zaman olduğu gibi yine çıkışına yaklaştığımız sürece bilgiler de çığ gibi üzerime gelecektir. Bunu en son God of War oyununa görmüştük. Peki bu defa elimizde neler var?

PlayStation Live yayınına katılmış olan Oyun Yönetmeni Nate Fox, E3 2018 konferansında yapılan gösterim sırasında herhangi bir kullanıcı arayüzünün bulunmadığına dikkat çekerek, esasında bir kullanıcı arayüzünün olacağını, ama konferans sırasında sinematik bir etki yaratabilmesi için böyle bir şeyi tercih etmediklerini dile getirdi. Ayrıca, Sucker Punch, Ghost of Tsushima oyununun devam eden geliştirilme sürecinde Kendo uzmanları ile çalışıyormuş. Bu bağlamda da, oyundaki kılıç savaşları son derece gerçeğe yakın olacakmış. Hatta kılıçlar kınlarından çıkmamış haldeyken bile gerilim en üst seviyeye çıkacakmış. Anlaşılan o ki, sinematik anlamda bizleri fena halde gaza getirecek bir oyun ile karşılaşacağız.

Oyun Yönetmeni Nate Fox, Ghost of Tsushima oyununda karakter gelişim sistemi olacağının yanı sıra, gezinme için birçok seçeneğimizin olacağını, gizliliğin oyundaki elementlerden bir tanesi ve üstesinden gelemeyeceği durumlara karşı ayakta kalabilmesini sağlayacak kurgu olacağının bilgisini verdi. Fox bu konuyu tam olarak açmadı, ama tahminimizce, karakter gelişim sistemine bağlı olarak, oyunun ilerleyen kısımlarında bir Ninja gibi hareket edebilecek hale gelebiliriz. 

Son olarak, Ghost of Tsushima oyununda farklı zorluk dereceleri olacak. Oyun dünyasında birçok farklı nedenle oyun oynayan oyuncular var. Kimisi harita üzerinde turist gibi gezmeyi ve araştırma yapmayı seviyor, kimisi ise hikayeye odaklı olarak ilerlemeyi, kimi oyuncular ise mücadeleyi seviyor. Bunun bilincinde olan Sucker Punch ise, Ubisoft şirketinin Assassin's Creed Origins oyununda yaptığı gibi Ghost of Tsushima oyununda farklı farklı zorluk dereceleri sunacak. Böylece oyuncular, oyunu oynamak istedikleri gibi oynayabilecekler. 

Yorumlar