KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Fumito Ueda'nın Yeni Projesi, Önceki Oyunların Ayarında Olacak

The Last Guardian oyununun geliştirilme aşamasında, Oyun Yönetmeni  Famito Ueda ve beraberindeki birçok Team ICO geliştiricisi Sony ile yollarını ayırıp da genDESIGN isimli yeni bir stüdyo kurmuşlardı. The Last Guardian oyununun satışa sunulmasından sonra ise yeni stüdyonun sıradaki projesinin ne olacağı da merak ediliyordu. Şu anlık bu konuda herhangi bir bilgi verilemiyor, ama geçmişteki projelerin ayarında bir yeni proje için yola çıkıldığı ortaya çıktı.

Fumito Ueda'nın Yeni Projesi, Önceki Oyunların Ayarında Olacak

Son olarak The Last Guardian isimli oyunla karşımıza çıkan Famito Ueda önderliğindeki genDESIGN, uzun zamandır sessizliğini koruyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde, sıradaki proje için hazırlıkların yavaştan başladığını öğrenmiştik. Bu yılın başlarında ise yeni proje ile ilgili gizemli bir görsel paylaşılmıştı. O zamandan beri de Japon menşeli stüdyo, kayıplara karışmıştı. 

Yakın bir zaman önce Japon oyun dergisi Famitsu, Fumito Ueda ile bir röportaj gerçekleştirdi. genDESIGN stüdyosu ve sıradaki proje üzerine gerçekleştirilen, Gematsu sitesi tarafından da tercüme edilen röportajda konuşan Ueda, "Çeşitli denemelerin aşamasındayız. Mevcut aşamada, aslında fikirlerimizin ilginç olup olmadığının testini yapıyoruz." yorumunda bulundu ve devam etti. "Şu anda yaptığımız bağımsız bir oyun hissiyatı yaşatmıyor. Nihai olarak ICO, Shadow of the Colossus ve The Last Guardian ayarındaki bir şeyi hedefliyoruz."

Yorumlar