KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Far Cry 5'teki Kötü Gün Dostlarımız Sahneye Çıkıyorlar

Geliştirilme süreci devam eden Far Cry 5, PlayStation 4, PC ve Xbox One için 27 Mart 2018 tarihinde satışa sunulacak. Serinin yeni Hope County bölgesinde Eden's Gate isimli dini bir örgüte karşı göğüs germeye çalışacağız, ama son çıkan Far Cry oyunlarındaki gibi yine tek başımıza değiliz. Gun For Hire adı altında yer alacak ve gerektiğine yardıma çağırabileceğimiz yardımcılarımız da olacak. Her birisinin usta olduğu alanın ayrı olduğu bu altı kişi ve bir adet köpekten oluşan grup ile ilgili olarak Ubisoft yeni bir fragman daha yayınladı.

Öncelikle Nick Rye ile başlayalım... Daha önceden Nick hakkında edindiğimiz bilgiler ışığında, kendisi orduda pilot olma hayalleri ile orduya yazılıyordu. Daha sonradan ise aile mirasını farklı bir şekilde sahiplenerek, çiftlikteki haşereler ile savaşabilmek için ilaçlama uçağı pilotluğu yapmaya ve eşi Kim ile yepyeni bir sayfa açmaya karar veriyor. Ancak bir noktada Hope County bölgesinin başına bela olan Eden's Gate tarikatı ile yolları kesişiyor. Eşinin yakında doğum yapacağını öğrendiğimiz Nick, eşi ile birlikte direnişe katılmaya hazırmış ve tahmin edebileceğiniz üzere de Carmina adını verdiği uçağıyla bize hava desteği sunacak. Zaten yayınlanan fragmanda da hücum ve bomba saldırıları yapabildiğini gayet iyi bir şekilde görebiliyoruz. 

Bir diğer yardımcı kuvvetimiz ise Jess Black olacak. Avcılık konusunda fazlasıyla usta ulan Jess, hem bir hayalet gibi hareket ettiği hem de yay kullandığı için düşmanlarını sessiz sedasız tahtalı köye göndermesi hiç de zor olmuyor. Bunun yanı sıra vahşi doğa ile de iyi geçinen Jess, direnişte yanımızda yer alacak olmazsa olmaz bireylerden bir tanesi olacak.

Sırada Hurk Drubman Jr var. Hurk'un doğduğu ve büyüdüğü yer Hope County bölgesi. Adamımız bir süre sonra buraya geri dönüyor ve karşısında bulduğu manzaradan dolayı büyük bir öfke duyuyor ve fragmanda da gördüğünüz üzere de eline en sağlamından bir bazuka alıyor. Akabinde de ne uçan kurtulabiliyor ne de kaçan... Isıya duyarlı roketler de kullanmayı ihmal etmeyen Hurk Drubman Jr, Eden's Gate tarikatının başına epey bela olacakmış gibi görünüyor. Böyle bir adamın yanımızda yer alacak olması bizim için oldukça büyük bir şans, onunla ters düşmemeye özen göstersek iyi olacak gibi...

Dördüncü yardımcımız ise Adelaide Drubman. Soyadına bakacak olursak, Adelaide, muhtemelen Hurk'un eşi. Kendisi usta bir helikopter pilotu. Bu da demek oluyor ki, Nick Rye dışında, başımız sıkıştığında yardıma çağırabileceğimiz bir diğer hava desteğimiz de Adelaide Drubman ile olacak. Zaten helikopterin iki yanına yerleştirdiği devasa şarjörü de rahatlıkla görebiliyoruz. Aynı zamanda da bir iş kadını ve Drubman Marine'in sahibi. Her ne kadar tarikat üyeleri işini ilerletme konusunda zorluk çıkartıyor olsalar da, Adelaide, hayalleri ile arasında kimseyi sokmamaya kararlı görünüyor. 

Gelelim Sharky Boshaw ağabeyimize... Tam bir Piroman (Yangın Çıkartma Hastalığı) olan Sharky, sis bombası, yanıcı fişekler gibi şeyler üretebiliyor. Direnişte epey işimize yarayacak olan bu ağabeyimizin saldırılarının yanıcı etkisi daha fazla, hem de patlamaların ve darbelerin çoğuna karşı oldukça dayanıklı olacak.

Grace Armstrong ise ekibin bir diğer önemli ismi olacak. Kendisi zamanında orduda keskin nişancı olarak yer almış bir ablamız. Savaş madalyaları ve bir de olimpik madalyası var. Silahının lazer işaretçisinin yeşil olması sayesinde kendisini kolaylıkla ayırt edebileceğimiz Grace Armstrong, attığını vurduğu için düşmanlarımız için tam anlamıyla bir kabus olacak.

Son yardımız ise Boomer. Esasında Boomer'ı birçok fragmanda görmüştük. Kendisi tüylü ve dört ayaklı bir dostumuz olacak. Sahipleri tarikatın adamları tarafından öldürülmüş olan Boomer için yeni aile artıkbiz olacağız. Senaryo boyunca kötü adamların üzerine atlayıp da öldürmekten tutun da, ellerinen silahları kapıp bize getirmeye, yakınlardaki düşmanların yerlerini belli etme ve vurduğumuz hayvanları yakalayıp bize getirme konusunda oldukça iyi işler çıkartacak. Bunun karşılığında ise sizden tek bir şey istiyor: Sevgi. Ona gözünüz gibi bakın; çünkü, sizden başka ailesi ve güvenebileceği kimsesi yok.

Ubisoft tarafından yayınlanmış olan yeni Far Cry 5 fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

Yorumlar