KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Far Cry 5'in NPC Karakterlerinin Konuşmasını Kesebileceğiz

Fransız geliştirici Ubisoft, halihazırda üç oyunun üzerinde çalışıyor. Bunlar Assassin's Creed Origins, Far Cry 5 ve The Crew 2. Değişen logo tasarımı ile birlikte kendisine yepyeni bir sayfa açan Ubisoft, üzerinde çalışmakta olduğu oyunlarda da köklü değişikler yapıyor. Assassin's Creed Origins hakkında gelen bilgiler ise bunun ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Aynı durum Far Cry 5 için de geçerli olacak.

Far Cry 5'in NPC Karakterlerinin Konuşmasını Kesebileceğiz

Oyunun halihazırdaki aşamasıyla ilgili bir demo testi yapan PC Gamer, Far Cry 5 oyununun geçtiği dünyanın sınırları ve konseptin ne gibi serbestliklere müsaade ettiğiyle ilgili bir deneme yaptı ve bu deneme sonucunda ilginç bir detay ortaya çıktı. 

Bildiğiniz gibi Far Cry serisinin eski oyunlarında, aldığımız görev ile ilgili bilgilendirme yapan NPC karakterleri, ne yaparsak yapalım (ki buna saldırmak da dahil), konuşmalarına devam ediyorlardı. Far Cry 5 oyununda ise bu durum değişecek. Öyle ki, görev alacağımız NPC karakterleri ile yapacağımız diyalog, bizim hareketlerimize uyum gösterecek. PC Gamer sitesinden Tom Senior tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa, göreve çıkmadan önce aldığımız bilgilendirme sırasında, karşımızdaki karakter konuşurken yanından ayrılırsak, NPC karakteri sinirlenecek ve konuşmayı kesecek. Hatta ve hatta yakın saldırı yaparsak, çok daha fazla sinirlenecekler. Bu olayın ardından yanlarına geri döndüğümüzde ise bizimle konuşmayacaklar. Diyeceğimiz o ki, eğer bir görevi yapmak istiyorsak, bizi bilgilendirecek olan karakterlerin yanlarından pek ayrılmamamız gerekecek, yoksa ne yapmamız gerektiğini çözmemiz epey sıkıntı yaratacakmış gibi görünüyor.

Senior tarafından verilen diğer detaylar ise köpeklerin ateşe dayanıklı, biçerdöverlerin düşmanları bertaraf etmek için biçilmiş kaftan olduğu ve ineklerin hava saldırıları için çok iyi hedefler oldukları yönünde.

PlayStation 4PC ve Xbox One için geliştirilmekte olan Far Cry 5, 27 Şubat 2018 tarihinde piyasaya çıkacak.

Yorumlar