KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Days Gone'ın Dünyası Değişken Olacak

PlayStation 4 platformunun önümüzdeki sene en büyük kozlarından bir tanesi olacak Days Gone, 22 Şubat 2019 tarihinde satışa sunulacak. Yaşanan küresel bir salgının sonucunda insanlığın yok olmanın eşiğine geldiği kıyamet sonrası bir dünyada geçecek olan oyunda, Deacon St. John ile farklı bir türden yaşam savaşı vereceğiz. Syphon Filter serisi, Resistance: Retribution ve son olarak da Uncharted: Golden Abyss oyunlarıyla tanıdığımız Sony Bend (eski adıyla  Eidetic) tarafından geliştirilmesine devam edilen Days Gone için yepyeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Days Gone'ın Dünyası Değişken Olacak

Gamereactor sitesi tarafından Eric Jensen ile bir röportaj yapıldı. Kendisi Days Gone projesinin Baş Açık Dünya Tasarımcısı. Haliyle de oyunun açık dünyasına odaklı olarak farklı bilgiler ortaya çıktı ve Jensen bizlere araştıracağımız çevreden ve etrafımızı çeviren dünyanın yaptığımız hamlelere nasıl cevap vereceğinden bahsetti. "Farklı istekleri olan farklı kamp liderleri var ve kamplardan alabileceğiniz farklı işler ve iş tipleri var. Bu daha [...] değişmez içeriğin birazı. Dünyanın geri kalanı değişken ve yaşayan ve Deacon'a reaksiyon gösteriyor. Yani 'infestations' (istila) - Freaker'ların yuvalanabildiği türden önemli noktalar - adını verdiğimiz yerleri temizlerseniz, çevrenin ve bölgenin değişmeye ve uyum sağlamaya başladığını göreceksiniz. Yani daha önceden Freaker'lar tarafından istila edilmiş yerlerde insanların ortaya çıkmaya başladığını görebilirsiniz."

Bu durum açıkçası bizlere Far Cry serisi ve Horizon: Zero Dawn gibi açık dünya oyunlarını hatırlatmıyor değil. Far Cry serisinin üçüncü oyunu ve sonrasında çıkanlarda ve Horizon: Zero Dawn oyununda, düşmanlarımız tarafından istila edilmiş olan noktaları temizlediğimiz zaman, bölge halkının anında yerleştiğini görmüştük. Days Gone oyununda da bu tür bir gelişme yaşanacak, ama Eric Jensen tarafından verilen bilgiye bakılırsa, bu durum bir anda değil de zaman geçtikçe gerçekleşecek. Belli ki bölge halkı, Freaker'lardan temizlenen noktanın gerçekten güvenli olduğuna inanmaya başladığında yerleşmeye başlayacak. Bu durum epey ilginç ve bir o kadar da gerçekçi olacakmış gibi görünüyor.

Yorumlar