KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Control'un The Oldest House'ına Yakından Bakalım

Remedy Entertainment tarafından PlayStation 4, PC ve Xbox One için geliştirilmesine devam edilen Control ile ilgili yeni videolar gelmeye devam ediyor. Haberimizin sonunda göreceğiniz video, esasında bir oynanış videosu değil, ama The Oldest House ile ilgili biraz daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bir hayli ilginizi çekecektir diye düşünüyoruz.

Geliştirici günlüğü videosu öncelikle Yaratıcı Yönetmen Sam Lake ile başlıyor. Bildiğiniz gibi Control, bütünüyle The Oldest House adı verilmiş olan Federal Bureau of Control Karargah binasında geçiyor. Bu gökdelen, New York şehrinin  Manhattan dolaylarında yer alıyor ve içinde de, doğaüstü tehlikelerin dünyasını yok edebilmek için açıklanamayan olaylar üzerinde hiç yorulmaksızın ve gizlice çalışan bir grup var.

Sam Lake sonrasında sözü devralan Oyun Yönetmeni Mikael Kasurinen, binanın bizim gerçekliğimizle herhangi bir bağlantısı olmadığını ve hükümetin geri kalanından bağımsız olarak çalışıyor olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Baş Hikaye Anlatımcısı Anna Megill tarafından yapılan eklemeye bakılırsa da, içeride olup biten tuhaf şeylerin dışarıya sızmaması için The Oldest House'ın mimarisi Washington D.C.'deki FBI binasına benzetilmiş. Konusal olarak, binanın ham beton tasarımı, iç kısımdaki kaotik güçlerle uyuşmayan katı ve düz hatlardan ibaret. 

Videonun son kısmında ise Sam Lake, yapının iç kısmının dışına göre daha büyük olduğunun altını çizdi. Öyle ki, eğer araştırmanın en iyi yolunu ve uyulacak doğru kuralları keşfedersek, The Oldest House bizler için sonu gelmez bir yapı olacakmış.

Yorumlar