KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

CoD: WWII'nin Nazi Zombies Modu Oldukça Zorlu Olacak

Call of Duty: WWII oyununun Game Informer dergisinin yeni sayısına konuk olması ile bugün yepyeni bilgiler edinmiştik. Tarihi savaşların geri döneceği yeni oyunda, ayrıca Wolf’s Den görevi kapsamında bir Nazi askeri ile Alman üssüne sızacağımızı öğrenmiştik. Tabi ki yeni bilgiler bunlarla sınırlı kalmadı. Öyle ki, Çoklu-Oyuncu ve Nazi Zombies modu ile ilgili de yeni detaylara kavuştuk.

CoD WWII'nin Nazi Zombies Modu Oldukça Zorlu Olacak

Sledgehammer Games, daha önceden Call of Duty: WWII ile ilgili olarak verdiği bir bilgi ile serinin eski oyunlarındaki gibi sağlık yenilemesinin olmayacağını öğrenmiştik. Ne var ki, sağlık paketi sisteminin mi, yoksa birliğimizde bulunacak olan bir sağlık biriminin mi bu görevi üstleneceği, yoksa ikisinin karışımı bir şey mi sunulup sunulmayacağı belirsizdi. Bugün ortaya çıkan bilgiye göre, ana senaryoda companionship, yani yoldaşlık sistemi kullanılacak. Bir diğer deyişle, sağlık ekipmanı ve cephane için takım arkadaşlarımıza güvenmek zorunda kalacağız. Muhtemelen onlar da bizlere güvenmek zorunda kalacaklar. Anlaşılan o ki, bu defa savaşırken biraz daha dikkatli olmamız gerekecek. Aksi takdirde yara aldığımıza veya cephanemiz bittiğinde, tek başımıza kalmak gibi bir durum ile karşı karşıya kalabiliriz.

Gelelim Nazi Zombies moduna... Call of Duty: WWII oyunundaki Nazi Zombies modunda bu defa dört farklı sınıftan bir karakter seçeceğiz. Offense (Saldırı), Control (Kontrol), Support (Destek) ve Medic (Sağlık) olmak üzere sıralanan bu sınıflardaki her bir karakterin, bulunduğu sınıfa göre üstlendiği sorumluluklar farklı olacak. Özelleştirilebilir Hazır Setler (Loadouts) ile seçtiğimiz sınıfta uzmanlaşacak ve üstlendiğimiz rol için Permanent Progression Elements (Kalıcı İlerleme Elemanları) açabileceğiz. 

Ayrıca mod ile ilgili olarak ilk yayınlanan fragmanda da gördüğümüz üzere, çok çeşitli enfeksiyonlu düşmanlarımız olacak. Bir uzvu eksik olanlardan tutun da, Dying Light oyunundaki gibi intihar bombacısı gibi olanlara, vücutlarına silah monte edilmiş olanlara ve hatta ağır silahlardan ve birden fazla vücuttan oluşmuş olanlara kadar bir sürü enfeksiyonlu düşman çeşidi bulunacak. 

Nazi Zombies modu, önceki oyunlardaki gibi yine silah satın alma ve açılır kapılara yer vermeye devam edecek, ama bu defa ilerleyiş hedeflere ve mekan odaklı kapışmalara daha bağlı olacak. Haritanın belirli bölgeleri kapalı olacak ve grubumuz ile belirli görevleri yerine getirmeden yolumuza devam edemeyeceğiz. Ayrıca, Nazi Zombies modu farklı hedefler içeriyorken, farklı oynayış yöntemlerine de açık olacak. Yani bize koyulan bir hedefe, farklı bir yoldan giderek de ulaşabileceğiz. Bunun haricinde, enfeksiyonlu düşmanlarımızı öldürmek için de çeşitli yöntemler kullanabileceğiz. Bunlardan bir kısmı basit, geri kalanları ise oldukça vahşice olacak.

Game Informer tarafından yer verilen yeni Call of Duty: WWII detayların arasında, Çoklu-Oyuncu moduna da değinildi. Headquarters sisteminin kalp konumunda olacağı Çoklu-Oyuncu modu ile ilgili olarak şimdiye kadar bildiklerimiz 48 oyuncuya kadar destek verilmesinin yanı sıra, günlük ve haftalık görevler, yapay zeka tarafından yönetilen düşmanlarla baş etmeye çalışmak vardı. Ayrıca serinin önceki oyunlarında yer alan Public Match, Ranked Match, Ranked Playlist ve Custom Match modların da geri döneceğini öğrenmiştik. Game Informer dergisinin yeni sayısına yansıyan bilgiye göre, şu zamana kadar onaylanmış olan Çoklu-Oyuncu modları şöyle sıralanıyorlar;

  • Team Deathmatch
  • Kill Confirmed
  • Domination
  • Hardpoint
Yorumlar