KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

CoD: WWII İle Tarihi Savaşlar Geri Dönecek

Ünlü oyun dergisi Game Informer'ın yeni sayısının kapağını Call of Duty: WWII süsledi. Bu da tabi ki Call of Duty serisinin yeni oyunu ile ilgili olarak yeni detaylar anlamına geliyor. 

CoD WWII İle Tarihi Savaşlar Geri Dönecek

Teknolojiyi uç noktalarda kullanan son üç Call of Duty oyunundan sonra, hem Activision hem de Sledgehammer Games, seri özüne, İkinci Dünya Savaşı dönemine geri döndürme kararı almışlardı. Oyun severler olarak uzun zamandan sonra ilk defa yeni bir Call of Duty oyunu için oldukça heyecanlıyız. Savaşın Avrupa sahnesine çıkacağımız Call of Duty: WWII oyununda, bildiğiniz gibi Erbaş Ronald “Red” Daniels'ı yöneteceğiz. Game Informer dergisi tarafından paylaşılan yeni bilgilere bakılırsa, ana senaryo boyunca dünya tarihinde büyük bir yere sahip olan bu savaştaki sembolik çatışmalarda da yer alacağız. Bunların başında da 1944 yılının Haziran ayındaki D-Day çıkartmaları bulunuyor. Bildiğiniz gibi Alman askerlerinin yoğun ateşi altında Müttefik askerlerinin Normandy sahillerinde yaptıkları çıkartma harekatı, İkinci Dünya Savaşı döneminin en kanlı olaylarından bir tanesidir. Dergide yer alan açıklamaya göre da, D-Day görevinin Saving Private Ryan (Er Ryan'ı Kurtarmak) ile eş değer bir atmosfere sahip olacak. 

Bilgilerin devamında, bir Alman üssüne sızacağımız Wolf’s Den adı altındaki bir görev kapsamında bir Nazi askerini canlandıracağız. Oldukça riskli olan bu görev sırasında, kimliğimizi belli etmemek için düşman askerleri ile uygun bir üslup kullanarak iletişim kurmamız gerekecek. Aksi takdirde de tahmin edebileceğiniz gibi görevimizde başarısız olacağız.

Game Informer tarafından bahsedilen bir diğer bilgi ise Avrupa sahnesinde olacağımız İkinci Dünya Savaşı sırasında Fransa topraklarından Rhine (Ren Nehri) ile birlikte Berlin şehrine ayak basacağımız Call of Duty: WWII oyununda, Operation Cobra görevinde de rol alacağımızı hatırlatmadan geçmeyelim.

PlayStation 4PC ve Xbox One için geliştirilmekte olan Call of Duty: WWII, 3 Kasım 2017 tarihinde piyasada olacak.

Yorumlar