KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Bu Sene Assassin's Creed Çıkmayabilir

Kotaku, daha önceki Assassin's Creed oyunlarında olduğu gibi yine çok önceden sızdırılan bilgileri bizlere aktarmaya devam ediyor. Sitenin ismini vermediği kaynaklara dayandırdığı bilgilere göre; 2016 yılında büyük bir Assassin's Creed oyunu çıkmayacak ve bir sonraki oyun antik Mısır'da geçecek.

Biraz takip edenler Kotaku'nun isimsiz kaynaklarının genellikle doğru şeyler söylediğini bilirler. Hatta birkaç ay önce site üzerinde yazılan bir yazıda Ubisoft'un Kotaku'yu kara listeye aldığına dair bilgiler yer alıyordu. Bunun sebebi ise bilgilerin sızdırılmasıyla şirketin pazarlama çalışmalarının sekteye uğramasıydı. Yine de Kotaku, insanların haber alma hürriyeti olduğunu savunmuş ve aldıkları bilgileri yazmaya devam edeceklerini söylemişti.

İsimsiz kaynakların Kotaku ve diğer sitelere gönderdiği bilgilerde şunlar yer alıyor: 2017 yılında kadar (Chronicles serisini saymıyoruz) herhangi bir Assassin's Creed oyunu görmeyeceğiz. 2017 yılında çıkacak olan oyun ise Assassin's Creed: Empire isminde olacak ve antik Mısır zamanında geçecek.

Yine aynı yazıda çeşitli kaynakların aktardığı farklı bilgiler de yer alıyor. Yazıyı yazan Jason Schreier, daha önce üç farklı kişinin yeni oyunun Mısır'da geçeceğine dair bilgileri kendisine söylediğini aktarmış. Keza bugün iki farklı kişinin kendisine ulaşarak bu bilgileri yinelediğini de not düşmüş. Ancak aralarından bir tanesinin yeni oyunun antik Yunan zamanında geçebileceğine dair söylemlerde bulunması da dikkate alınabilecek bir başka durum.

Yazara ulaşan kişiler, bununla kalmamış ve 4Chan üzerinde de yeni bilgileri insanlarla paylaşmak istemişler. Bir NeoGaf kullanıcısı ise içinde bilgi geçen yorumları derlemiş ve bir sayfada toplamış. 

Görünen o ki; 2009 yılından bu yana senede en az bir tane Assassin's Creed oyunu çıkaran Ubisoft, seriye biraz nefes aldırmak istiyor. Tabi bunların söylentiye dayalı olduğunun altını tekrar çizelim. Ancak yeni oyun duyurulduğunda gerçek bilgileri edinebileceğiz. 

Yorumlar