KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Bluepoint Games Yeniden Yapım Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

2017 yılının E3 fuarındaki Sony sunumunda duyurulan yeniden yapım Shadow of the Colossus, geçtiğimiz ayın başlarında satışa sunuldu. Oyun dünyasında derin bir iz bırakmış olan bu klasik yapımı yeni neslin teknolojik gücüyle yeniden oynamak ise bizler açısından etkileyici bir deneyim olmuştu.  Shadow of the Colossus oyununun çıkışından kısa bir süre sonra da,  Bluepoint Games, yeni proje için kolları sıvamıştı. Bunun ilk ibaresi ise verilen iş ilanları olmuştu. O zamanlarda, yeni projenin HD Remaster mı, yoksa yeniden yapım mı olduğunu çıkartmak hiç de mümkün değildi, ama kısa bir süre önce yapılan açıklama ile artık sırada ne olduğunu biliyoruz.

Bluepoint Games Yeniden Yapım Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

Bluepoint Games, bu zamana kadar birçok HD Remaster ile karşımıza çıkmıştı. Uncharted: The Nathan Drake Collection, Gravity Rush HD Remaster ve Metal Gear Solid HD Collection bunlardan bazıları. Shadow of the Colossus ise son harikaları oldu. Bu kadar kaliteli yapımlarla karşılaşmak, biz oyuncuları her daim "Sırada ne var acaba?" sorusunu sormaya itiyor. Acaba bu defa nasıl bir muazzam kalitedeki bir çalışma ile karşımıza çıkacak? Bu sorunun şimdiki cevabını kısmen aldık. Öyle ki, Bluepoint Games, sıradaki projesinin yine bir yeniden yapım olacağını duyurdu.

Kısa bir süre önce açıklama yapan Amerikan menşei stüdyo Başkanı Marco Thrush, Shadow of the Colossus oyunu ile sanat ekibinin tam bir AAA oyununun sanatsal yönünün altından kalkabilmelerini sağlayacak kadar geliştirdiğini dile getirdi. Sıradaki hedeflerinin ise sıradaki projelerinin biraz daha büyük olması nedeniyle motoru, sanatçılar için işin ilerleyişini iyileştirmek ve sanat açısından biraz daha fazla gelişme göstermek olduğunu belirtti. Yaptığı açıklamada, Marco Thrush sıradaki projelerinin adını söylemedi. Bu da tabii ki, bu kadar açıklamadan sonra sıradaki duyuru bizi hangi oyunla heyecanlandıracak diye de merak etmiyor değiliz. Acaba hangi oyunu yeniden yapacaklar? Her şeyden önemlisi ise bu duyuru ne zaman gelecek? Tahminimizce E3 2018 fuarında yapılmaz, ama belki E3 2019? Ne dersiniz? Sizce Bluepoint Games yani klasik yapımı günümüzdeki teknoloji ile birleştirerek karşımıza çıkartacak?

Yorumlar