KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Bethesda, Fallout 76'yı Sonuna Kadar Destekleyecek

Fallout 76 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Büyük buluşmaya sayılı bir zaman kalmışken, Bethesda Vekil Başkanı Pete Hines, cevabı oldukça merak edilen bir soruya yanıt verdi: Fallout 76'ya olan destek son noktaya kadar devam edecek.

Bethesda, Fallout 76'yı Sonuna Kadar Destekleyecek

Geçtiğimiz neslin başlangıcı ile artık hemen her oyunun, hem geleneksel hem de oyunun yapısına göre yenilikçi modlar ile çoklu-oyuncu desteği bulunuyor. Bu nesilde ise durum bir adım daha öteye taşındı. Öyle ki, artık Tom Clancy's The Division ve Call of Duty: Black Ops 4 gibi herhangi bir ana senaryosu bulunmayan ve tamamıyla çoklu-oyuncu modlarına odaklanılmış oyunlarla da karşılaşabiliyoruz. 14 Kasım 2018 tarihinde satışa sunulacak olan Fallout 76 ise bu oyunlardan bir yenisi olacak. Ancak şunu da unutmamalıyız ki, geride bıraktığımız zaman içerisinde, yayıncı şirketler tarafından alınan kararlar ile aktif olmayan sunucuların kapatıldığına şahit olmuştuk. Mesela Killzone 2, Killzone 3, Gran Turismo 6 ve Gravity Rush 2, bunlardan aklımıza ilk gelenler. Hal böyle olunca da, benzer bir durumun ileride Fallout 76 için de olacak olması aklımıza gelebilir. Ancak Bethesda bu konuda bir müjde verdi.

GameSpot tarafından yapılan son röportajda konuşan Bethesda Vekil Başkanı Pete Hines, kendisine sorulan Fallout 76 oyununun yaşamına ne kadar bir süre devam edeceği yönündeki soruya, "Fallout 76 ne kadar bir süre yaşayacak? Sonsuza kadar." cevabını verdikten sonra, World of Warcraft oyununu örnek vererek devam etti. "Bundan başka nasıl cevap verileceğini bilmiyorum. Herhangi biri bir oyun yapar ve 'Eh, şanslıysak 10 yılı bulur' demesi gibi değil. Kimse böyle düşünmez. WoW ne kadar bir zamandır var? Bir yıl içerisinde sona ermesi mi planlanıyor? Bundan cidden şüpheliyim."

Röportajın ilerleyen kısımlarında ise Hines, Fallout 76 oyununa olan desteğin hiçbir zaman bitmeyecek şekilde planlandığını söylemesine rağmen, oyuncuların oynamayı bıraktığı anda Bethesda'nın da çalışmayı bırakacağını söyledi. 

"İnsanlar oynamaya devam ettiği sürece biz de devam edeceğiz ve yavaşlama belirtisi göstermiyor. Özel sunuculara geçtiğimizde veya önümüzdeki yıllarda ne olursa olsun: Bilmiyorum. Belki de önemli olmamasının bir nedeni vardır. Ama ... bu büyük bir marka ve büyük bir taahhüt ve ona olan bağlılığımız asla bitmeyecek ve bu süregelen altyapıda devam edecek."

Yorumlar