KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Battlefield V'in Overture Güncellemesi Bugün Geliyor

Battlefield V oyununun ilk Tides of War güncellemesinin, esasında dün itibarıyla yayınlanması bekleniyordu. Ne var ki, oynanış ile ilgili son anda tespit edilen bir teknik sorun nedeniyle ertelenmişti. Biz oyuncuları fazla bekletmemek için son hızla çalışan EA DICE, Overture güncellemesini bugüne yetiştirmeyi başaracak.

Electronic Arts ve EA DICE, Star Wars: Battlefront II ile ilgili olarak yaşanan kriz sonrasında, planlarını bu krize göre yapmaya başlamışlardı. Bunun ilk adımı, bahsi geçen oyundan ganimet sandıklarını kaldırmak ve oyun içi ödeme sistemini de sadece kozmetik ürünler ile sınırlandırmak olmuştu. Bunun bir benzeri de Battlefield V için uygulandı. Premium Pass sistemi kaldırılarak, yerine Tides of War getirilmişti. Canlı bir servis olan Tides of War ile oyunculara, periyodik olarak yayınlanacak olan güncellemeler ile ücretsiz içerik sağlanacak. Bunun ilk safhası ile dün yayınlanacak olan Overture güncellemesi ile gerçekleştirilecekti. Ne var ki, EA DICE stüdyosunun topluluk yöneticileri, güncelleme ile ilgili bir test sürü yaparlarken, oynanış ile ilgili teknik bir sorunun varlığını keşfetmişlerdi. Hal böyle olunca, tabi ki bir erteleme haberiyle karşılaşmıştık. 

Neyse ki bu erteleme çok fazla uzun sürmeyecek. Battlefield Twitter hesabı üzerinden bugün yeni bir açıklama yapan Electronic Arts ve EA DICE, güncellemenin bugün gün içerisinde yayında olacağının müjdesini verdiler. Bir kez daha hatırlatmak gerekirse, Chapter One: Overture adı altında yayınlanacak olan ilk Tides of War güncellemesi, War Stories moduna The Last Tiger adı altında yeni bir bölüm ekleyecek. Ayrıca yeni Panzerstorm haritası,  Practice Range modu, yeni silahlar ve kamuflajlar ve kaplamalar ile araçlarınızı özelleştirmek gibi imkanlarınız olacak.

Son olarak, güncelleme ile Battlefield V oyununun genelinde askerler, araçlar, silahlar, teçhizatlar, silahların geri tepmeleri ve şarjör doldurma,  Specialization sistemi, haritalar, modlar, kullanıcı arayüzü, ekrandaki göstergeler, nişan alma seçenekleri, War Stories, Spectator, kararlılık ve ışın izleme teknolojisi desteği de dahil olmak üzere birçok hata çözümlemesi, iyileştirmeler, rötuşlar ve değişikliklerin yapılacağını da söylemeden geçmeyelim.

Yorumlar