KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Assassin’s Creed Origins'te, Görev Alanını Terk Edebileceğiz

Geçtiğimiz günlerde, Assassin's Creed Origins ile ilgili IGN tarafından yayınlanmış olan oynanış videosunu izlemiştik. Bu oynanış videosu, hırsızların saldırısına uğramış olan Yunanlı coğrafya uzmanı Corteseos'nın çalınan notlarını bulup da geri getirme görevi üzerineydi. Videonun ilerleyen kısmında ise bizlere araştırmamız gereken yerler harita üzerinde gösterilmişti. Ne var ki, oyun bizi doğrudan görevimiz ile ilgili olarak iz sürmeye hiçbir şekilde zorlamamıştı. 

Assassin’s Creed Origins'te, Görev Alanını Terk Edebileceğiz

IGN tarafından yapılan röportaj sırasında sırasında konuşan Oyun Yönetmeni Ashraf Ismail, Assassin’s Creed Origins oyununda, oyunculara inandırıcı, yaşayan ve nefes alan bir dünya sunabilmek için, herhangi bir zamanda birden fazla yan göreve başlama esnekliği sunacaklarının bilgisini verdi.

"Çünkü gerçekten canlı ve büyük bir dünyamız var. Tüm 'you’ve left the zone' veya you’ve been detected' uyarılarının araştırmalar veya görevler için bir başarısızlık durumu olmadığından emin olmak istedik. Yani eğer araştırmanın ortasındaysanız ve yakındaki bir araştırmadan bir hedefin önünüzden geçtiğini görürseniz ve ‘I wanna finish this quest now because my target is there,’ (bu araştırmayı şimdi bitireceğim; çünkü, hedefim orada) diye karar verip, yapabilirsiniz. Herhangi bir şey kaybetmeden bu araştırmaya ilk adımı atabilirsiniz. Yani oyun kendisini sıfırlamıyor."

Öte yandan, Ashraf Ismail, araştırmamız sırasında tespit edilmemizin araştırmanın anında başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olmayacağının altını çizdi. Ancak tabi ki kulak misafiri olacağım görevlerin bu kapsama dahil olup olmayacağı ise şimdilik belli değil.

PlayStation 4PC ve Xbox One için geliştirilmekte olan Assassin's Creed Origins27 Ekim 2017 tarihinde piyasaya çıkacak.

Yorumlar