KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Assassin’s Creed Origins'te Gladyatör Arenaları Bulunacak

Ubisoft, IGN ile birlikte bizlere Assassin's Creed Origins oyununun yeniliklerini tanıtmaya devam ediyor. Bir önceki videoda, What's Yours Is Mine isimli bir göreve ait, kesitler halinde sunulan bir oynanış videosunu izlemiştik. Sırada ise Oyun Yönetmeni Ashraf Ismail ile birlikte yepyeni detaylara göz attığımız dokuz dakika uzunluğunda bir video paylaşımı yapıldı. Bu yeni videoda, oyunun dövüş mekaniği ve gladyatör arenalarına bir bakış atacağız.

Öncelikle, E3 2017 fuarında bizlere sunulan bilgiler ışığında, Assassin's Creed Origins oyununun dövüş mekaniğinin Dark Souls ve benzeri oyunlarda kullanılan mekanikten esinlenilerek oluşturulduğunu öğrenmiştik. Yani yeni oyunumuzda hafif ve ağır olmak üzere iki saldırı çeşidi bulunacak. Buna ek olarak, cepheden gelen saldırılardan kaçma, korunma ve düşman saldırılarını savuşturarak onları sersemleteceğiz. Tüm bunlar sırasında da adrenalin sayacı da dolmaya başlayacak. Bu sayaç tam olarak dolduğunda ise hatırı sayılır saldırılar yapabilmemiz mümkün olacak. 

Assassin’s Creed Origins oyununda, çok çeşitli düşmanlarımız da olacak. Bu çeşitlilik ise tabi ki de girişeceğimiz çatışmaların zorluğunu da arttıracak. Ashraf Ismail aynı zamanda boss savaşlarının da olacağını doğruladı.

Gladyatör arenalarına gelecek olursak... Ashraf Ismail, oyun boyunca birden fazla arena ile karşılaşacağımız bilgisini verdi. Bu arenaların arasında ufak olanlar kadar kolezyum gibi büyükler de bulunacak. Bazı arenalarda mutlak suretle izin verilen bir silahı kullanabileceğiz, ama diğerlerinde tercih ettiğimiz bir silahı kullanmamıza müsaade edilecek. Her birinin kendisine ait bir boss düşmanı bulunacak olan arenaların seçeneğe bağlı olacağını belirtmeden geçmeyelim, yani girip girmemek bize kalmış. Ancak ana görevlerimizin bir tanesinde illa ki ayak basmamız gerekecek. 

Yorumlar