KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Assassin's Creed Odyssey Bu Ay Zenginleşecek

Assassin's Creed Odyssey PlayStation 4PC ve Xbox One için satışa sunulalı neredeyse bir ay oldu. Satış başarısı açısından şu an için fena bir performans göstermeyen oyun için Ubisoft, yayınladığı yeni fragman ile bu ay içerisinde yayınlanacak olan yeni içerikler hakkında bilgi verdi. Bu içeriklerden aslında bir tanesini daha önceden öğrenmiştik, ama haberimiz ile bir kez daha üzerinden geçmekte fayda var.

İlk olarak, sizleri yepyeni araştırma görevleri ve yepyeni etkinlikler bekliyor. Daha önceden de sizlerle paylaştığımız gibi bu araştırma görevlerinden bir tanesi The Show Must Go On olacak. Seçtiğiniz karaktere göre Kassandra veya Alexios ile 300 Savaşı'nı Assassin's Creed Odyssey oyununda yeniden canlandıracaksınız. Zaten hatırlayacağınız üzere oyunun girişinde sizi karşılayan sinematik ile filme güzel bir selam gönderilmişti. Açıkçası bunu oyunda da görmemek olmazdı. Neyse ki Ubisoft bunu atlamamış. Ancak şunu belirtmeden geçmeyelim ki, sarı renk yan görev simgeleri ile karşınıza Lost Tales of Greece görevleri, beşinci bölüme geçene kadar açılmayacak. 

Öte yandan, bu ay yeni Epic Mercenaries ve Epic Ships savaşları geliyor. Karakterinizin seviyesinin otuz veya yukarısı olmasının gerekeceği bu oldukça savaşlarda, düşmanlarınızı bertaraf ettiğiniz takdirde, yeni ekipmanlara ve yeni bir gemi tasarımına sahip olacaksınız.

Bu ayın Assassin's Creed Odyssey oyuncuları için en önemli olacak gün ise 13 Kasım 2018 tarihi olarak belirlenmiş. Bunun nedeni ise, sizi Cyclops ile çetin bir savaşın bekleyecek olması. God of War serisinden de hatırlayacağınız bu arkadaş, The Lightning Bringer isimli araştırma görevi ile geliyor ve savaşı kazandığınız takdirde de Legendary Bow isimli bir silaha sahip olacaksınız.

Son olarak, ulaşılabilecek en üst seviyenin elliden yetmişe çıkartılacak. Ancak üzülmeyin; çünkü, ellinci seviyeyi geçtikten sonra almanız gereken hiçbir XP boşa gitmemiş olacak. Öyle ki, hepsi bir yerde kaydoluyor ve seviye yükseltildiğinde de kaybedilmiş gibi görünen bütün o puanlarınız da kurtarılacak. Eğer seviye atlamaya yetecek kadar toplamışsanız da, miktarına göre otomatik olarak tekabül eden seviyeye çıkacaksınız. Ayrıca, yeterliği kaynağınız olduğu sürece otomatik ok üretimi için bir seçenek, teçhizat için daha düşük geliştirme ücretleri, XP kazanımını veya Drachmae (Antik Yunan para birimi) takviyesini duraklatma ve devam ettirme de bu ay Assassin's Creed Odyssey oyununa gelecek olan diğer yenilikler olacak.

Yorumlar