KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Allison Road'un İptal Nedeni Ortaya Çıktı

Uzun süreli bir sessizliğin ardından bu ayın başlarında yeniden gündeme gelmişti, Allison Road. Yayınlanan ilk videosu ile yüreğimizi ağzımıza getiren oyunun bu yeniden gündeme gelişi ile yeni yeni bilgiler edineceğimizi düşünüyorduk. Ne var ki, gelişmeler pek de beklediğimiz gibi olmamış ve projenin iptal edildiğini öğrenmiştik. Hemen bir açıklamada bulunmayan yapımcı stüdyo Lilith Ltd., bugün gerekli açıklamayı yaptı.

Allison Road'un İptal Nedeni Ortaya Çıktı

PC (Linux, OS X ve Windows) için Unreal Engine 4 ile geliştirilmesine başlanmış olan Allison Road, konağında baş ağrısı ile uyanan isimsiz bir karakterin başından geçenleri anlatacaktı. Hikayesinin detayları hakkında çok fazla bir bilgi sahibi olamadığımız ve oynanış mekaniği olarak P.T.'ye çok benzeyen oyun, gördüğü yoğun ilgi sayesinde kendisine kısa sürede bir yayıncı bulmuştu. Yayıncı ise özellikle de Worms serisi ile tanıdığımız Team 17'ydi. Ne var ki, bu haberin üzerinden çok uzun bir süre geçmemişti ki, Allison Road oyununun Twitter hesabı üzerinden iptal haberini almıştık. 

Peki her şey yolunda giderken ne olmuştu da Allison Road iptal edilmişti? Belki de, gerçekte her şey yolunda gitmiyordu... Kafamızda bu soru işaretleri dolanırken, Lilith Ltd., bugün itibarıyla beklediğimiz açıklamayı yaptı. Verilen bilgiye göre Lilith Ltd. ile Team 17 arasında yaşanan anlaşmazlık sonucunda, iki taraf da aralarında anlaşarak iş birliğini bitirme kararı almışlar. Bunun sonucunda da projeye devam edilmesinden vazgeçilmesinin yapılabilecek en mantıklı hamle olacağı düşünülmüş. Bu konuya ek olarak, başlatılan bağış kampanyası da geçtiğimiz sene itibarıyla hedeflenen noktaya ulaşamamış.

Şimdi ise merak edilen konu şu... Oyunun hakları başla bir stüdyoya mı devredilecek? Eğer devredilecekse, yeni bir bağış kampanyası mı başlatılacak? Projeyi bu noktaya kadar desteklemiş olanların yaptıkları bağışlara ne olacak? Lilith Ltd. şimdilik bu konuda sessizliğini koruyor. Bakalım ilerleyen günlerde ikinci bir açıklama daha yapılacak mı?

Yorumlar