KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Alan Wake Televizyon Dizisi Oluyor

Sizlere belki Alan Wake 2 ile ilgili müjdeli bir haber veremiyoruz, ama en az onun kadar sevineceğinizi düşündüğümüz bir haberimiz var. Bugün Variety sitesine yansıyan habere göre, Alan Wake televizyon dizisi olarak geri dönecek. Hatta ve hatta çekimlere de önümüzdeki ay başlanacakmış.

Alan Wake Televizyon Dizisi Oluyor

Remedy Entertainment tarafından geliştirilen ve 2010 yılının Mayıs ayında öncelikli olarak Xbox 360 için satışa sunulmuş olan Alan Wake, oyuna adını veren yazarın başından geçenleri anlatıyordu. Yeni bir roman yazma konusunda sıkıntıya düşen Alan Wake, Alice ve bir ajan olan arkadaşı Barry Wheeler'dan aldığı tavsiye üzerine, kısa süreli bir tatil için Washington eyaletindeki Bright Falls isimli küçük bir tatil kasabasına gidiyorlardı. Ne var ki, burada eşi Alice'in başına gelenler, Alan Wake için bu kısa süreli tatil büyük bir kabusa dönüşüyordu.

Daha sonradan PC ve geriye uyumluluk sayesinde Xbox One platformlarına da gelen Alan Wake için oyuncular olarak, her daim bir devam oyunu bekliyorduk. Hatta ve hatta Remedy Entertainment da Alan Wake 2 için oldukça istekli olduğunu dile getirmişti. Alan Wake 2 gelir mi gelmez mi şu anlık bilmiyoruz, ama bunun öncesinde, internete düşen bir habere göre Alan Wake bir televizyon dizisi haline gelecek. Zaten bildiğiniz gibi oyun olarak Alan Wake de bir dizi mantığında geliştirilmişti. Toplamda altı bölümden oluşmuş olan oyun, bir sonraki bölümde ne olacağını merak ettirecek şekilde sona eriyordu. 

Variety sitesine yansıyan habere göre, Remedy Entertainment ve Mortal Kombat: Legacy ve Dead Rising: Watchtower filmlerinden tanıdığımız  Contradiction Films şirketinin işbirliğinde olacağı Alan Wake televizyon dizisi uyarlamasında, Senaryo Yazarlığı koltuğunda Cloak & Dagger ve Legion dizilerinden tanıdığımız Peter Calloway oturacakken, Sam Lake ise Baş Yapımcı olacak. Contradiction Films şirketinden Thomas Harlan Alan Wake televizyon uyarlamasının oyun için bir devam niteliğinde olmayacağını söylerken, Sam Lake ise uyarlamanın Alan Wake evreninin bir parçası olup olmayacağı yönünde herhangi bir yorum yapmaktan kaçındı. 

Şimdilik roller için hangi oyuncularla anlaşıldığı ve ilk bölümün ne zaman yayınlanacağı belli değil, ama yine Thomas Harlan tarafından verilen bilgiye bakılırsa, Ekim ayı içerisinde çekimlere başlanacakmış.

Yorumlar