KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

AC Origins'teki Yeteneklerin Tamamı Açılabilecek

Assassin's Creed Origins ile ilgili yeni detaylar gelmeye, gelen her detay da bizleri iyiden iyiye heyecanlandırmaya devam ediyor. Oyunun yönetmeni koltuğunda oturan Ashraf Ismail'e Twitter üzerinden sorulan sorular, seviye atlama sistemi üzerine yeni detayları da ortaya çıkarttı.

AC Origins'teki Yeteneklerin Tamamı Açılabilecek

E3 2017 fuarı öncesinde duyurulmuş olan ve fuar sırasında da bol bol oynanış videolarını gördüğümüz Assassin's Creed Origins için geliştiriciler, yapılan röportajlarda serinin yeniden popüler olabilmesi için köklü değişikliklerin yapıldığının kesin olarak anlaşılabilmesi için oldukça fazla çaba sarf ediyorlar. Bu bağlamda, serinin yeni oyunu, yenilenmiş olan dövüş mekaniğine ek olarak, rol yapma oyunlarında karşımıza çıkan birçok elementi de bizlere sunacak. En çok dikkat çekeni ise işe yarar eşyaları toplama (looting) ve derinlemesine seviye atlama sistemi, Assassin's Creed Origins oyununda büyük bir rol oynayacak.

Aksiyon RPG türüne geçişin sonucunda da bildiğiniz gibi, Warrior, Hunter ve Seer olmak üzere üç farklı yetenek ağacı ile karakter gelişimini sistemi de oyunumuza dahil olacak. Bu sayede, oynayış stilimize göre karakterimizi özelleştirmek gibi bir imkanımız da olacak. Ancak hepsi bu kadarla sınırlı değil.

Oyun Yönetmeni Ashraf Ismail, kısa bir süre önce Twitter üzerinden sorulan birkaç soruya yanıt verdi ve bu sayede, seviye atlama sistemine dair yeni bilgiler de ortaya çıktı.

Soruların ilki, yetenek ağacındaki yeteneklerin hepsinin açılabilir açılamayacağı ile ilgiliydi. Ismail tarafından verilen cevaba bakılırsa, yeteri kadar vakit harcayıp da uğraş verdikten sonra, ağaçtaki yeteneklerin tamamını açabileceğiz. Ayrıca, yine Ashraf Ismail tarafından verilen bilgiye göre, ulaşılabilecek en son seviye 40 olacak ve bu seviye, oyuncuları belirli bir sayıdaki yetenek ile sınırlamayacak ve oyuncular en nihayetinde bütün yetenekleri açabilecekler.

Assassin's Creed Origins ile ilgili olarak sorulan bir başka soru ise, muhtemelen birçoğumuzun merak ettiği bir soruydu. Bildiğiniz gibi bu tarz oyunlarda, birçok yeteneği açabilmek için mutlak suretle belirli bir görev yerine getirmemiz gerekiyordu. phillipquinn51 isimli kullanıcı ise Ashraf Ismail'e bununla ilgili bir soru yöneltti. Gelen cevap ise hiç şüphemiz yok ki hepimizi sevindirecek bir cevap oldu. Öyle ki,  Assassin's Creed Origins oyununda, hiçbir yetenek hikayenin ilerleyişine bağlı olmayacak. Yani herhangi bir yeteneği herhangi bir zamanda açabileceğiz. Yeter ki yeterli puanımız olsun.

PlayStation 4PlayStation 4 ProPCXbox One için geliştirilmekte olan Assassin's Creed Origins, 27 Ekim 2017 tarihinde satışa sunulacak. Öte yandan, 7 Kasım 2017 tarihinden sonra da Xbox One X desteği de sunulacak.

Yorumlar