KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

The Division'da Ortaya Çıkan Tüm Easter Egg'ler

The Division, çıktığı gibi oyun dünyası kasıp kavurmayı başardı. Daha çıktığı ilk günde Ubisoft'un en iyi çıkış yapan oyunu olma unvanını kazanan oyun, hali hazırda milyonlarca oyuncu tarafından oynanılmaya devam ediliyor.

Oldukça geniş bir içerik havuzu sunmasının yanı sıra, içinde birçok Easter Egg de barındıran The Division'da, bugüne kadar ortaya çıkarılmış bütün o göndermeleri bir araya getirdik. Ortaya ise oldukça ilginç bir derleme çıktı. Öyleyse ilkiyle başlayalım:

1- Shaun of Dead

Kapalı beta zamanına fark edilen bu gönderme, 2004 yılında vizyona giren Shaun of Dead ve orada yer alan karakterleri hatırlatmak içindi.

2- Matt Foley

Amerika'nın ünlü Late Night Show sunucularından Chirs Farley'nin canlandırdığı karakterlerden bir tanesi olan Matt Foley, kendisine oyunda yer bulmuş.

3- Breaking Bad

Ünlü dizinin iki baş karakteri Jesse Pinkman ve Walter White'tı. Onlar da hikaye parçacıkları olarak şehirde dolaşıyorlarmış.

4- Batman

Hiç beklenmedik bir Easter Egg ise Batman'e dair. Duvarlarda yer alan posterlerden bir tanesi direkt olarak Batman'e gönderme yapıyor.

5- Ninja Kaplumbağalar

Hatırladığımız gibi ünlü kahramanlarımız sürekli pizza yiyor ve Uzak Doğu sporları ile ilgileniyorlardı. Yerde bulunan bir pizza kutusunun yanında yer alan Nunçaku, bizlere kaplumbağaları hatırlatıyor.

6- Adventure Time

Yine Amerika'nın en çok izlenen çizgi dizilerinden bir tanesine gönderme yapılmış. Bir grafiti, direkt olarak Adventure Time karakterlerini çağrıştırıyor.

7- Sons of Anarchy

Bir başka dizi göndermesi ise Sons of Anarchy'e ait. West 20 ve West 21 sokakları arasında bulunabilen bir tabelada, Sons of Anarchy göndermesini bulabilirsiniz.

8- I am Legend

Will Smith'in unutulmaz filmi I am Legend, felaket sonrası tek başına kalan bir adamı anlatıyordu. The Division'ın temasına da oldukça uygun olan bu gönderme ise bir manken ve giysiler aracılığıyla bizlere gösterilmiş.

9 - Splinter Cell

Bir başka gönderme ise Tom Clancy oyunları arasında en sevilenlerden olan Splinter Cell için yapılmış. Karargahımızda oturan askerlerden bir tanesinin kıyafetleri, aklımıza hemen oyunu getiriyor.

10- Ubisoft Ofisi

Oyunun çıktığı günlerde ortaya çıkan bu Easter Egg'de, girdiğimiz binalarından birinde Ubisoft logosunu görmemiz mümkündü. Sonrasında burasının gerçekten bir Ubisoft ofisi olduğunu öğrenmiştik.

11- Greg Miller

Eski IGN sunucularından olan Greg Miller, oyun dünyasının tanınmış isimlerinin başında geliyor. Ubisoft sunumlarında ve canlı yayınlarında da gördüğümüz Miller, oyunda da yer almış.

12- World of Conflict

Ubisoft'un sevilen oyunlarından World of Conflict'i de The Division'da görmek mümkün. Bir tezgahın üstünde öyle sessizce bizlerin yanına gelmesini bekliyor. 

13- Uncharted

Yine beklenmedik göndermelerden bir tanesi ise Sony'nin klasik oyunlarından Uncharted'a yapılmış. The Division'dan Bir Selam da Uncharted'a başlıklı haberimizden olayın ayrıntılarını görmeniz mümkün. 

14- Grow Home & Rayman

Ubisoft kendi oyunlarına göndermeler yapmaya devam etmiş. Yakın zaman öne çıkan Grow Home ve Rayman serisinden hatırladığımız Rabbit'ler de The Division'ın dünyasına girmeyi başarmışlar.

Yorumlar