KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Karanlıkta Kalan Detaylarıyla Silent Hill 2

7- Nereye Baksam Seni Görüyorum James!

Biz oyuncular, korku ve gerilim oyunlarını herhangi bir aksiyon oyunu oynarmış gibi oynayamayız. Etrafı pek fazla araştırmadan, en kısa yoldan hedefe gidip de bölümü bitirmeye çalışırız. Ancak araştırmayı seven oyuncular için her daim bir yerlerde bir şeyler hep keşfedilmeyi bekler. Silent Hill 2 de bunu çoğu zaman oyunculara vermeyi başaran bir oyundur. Ne kadar fazla araştırırsanız, o kadar fazla detay, sürpriz ve BELA bulabilirsiniz, yine de her şeyin sonu kötü olmak zorunda değildir. Mesela kasabanın genelinde, size asit gibi bir şey püskürten Lying Figure yaratıklarına rağmen dolaşmaya kafaya koyarsanız, belirli noktalarda cesetler bulacaksınız.

Cep radyosunu bulduğumuz yer, Neely’s Bar önü, Woodside Apartment için giriş anahtarını bulduğumuz Martin Street sonu...

Woodside Apartment, 208 nolu dairedeki televizyonun önündeki koltukta oturan ceset (ki cesedin koltuktaki oturuş şekli, son bölümde James’in Laura’ya Mary ile ilgili gerçeği açıkladıktan sonraki oturuş şekli ile neredeyse aynı),

Bu noktalardaki cesetlere yakından baktığınızda, üstlerindeki kıyafetlerin James Sunderland’in üzerindeki kıyafet ile tamamıyla aynı olduğunu göreceksiniz. Hatta Toluca Prison kafeteryasında, Eddie Dombrowski ile karşılaşmamızda Eddie’nin öldürdüğünü iddia ettiği kişinin bile üzerindeki kıyafet James Sunderland’in kıyafeti.

8- Ben Bu Boşluktan Atlarım, Beni Kimse Tutamaz!

Toluca Prison bölümü boyunca, James Sunderland ile bir dizi dibi görünmeyen boşluklardan aşağı atlıyoruz. Eminim bir çoğumuz “Bu herif nasıl böyle atlıyor da bir tarafları kırılmıyor?” diye düşünmüştür.

O boşluklar aslında bizim bildiğimiz şekilde boşluklar değil, James’in bilinçaltına katmanlar halinde inişini ve işlediği suçun yavaş yavaş farkına varmasını temsil ediyor.

9- Stephen King Büyük Adam

Son olarak, Lakeview Hotel bölümünde istirahat odasına cep feneriniz ile girdiğinizde eğer ısıtıcıyı kontrol ederseniz, üzerinde "I'm Johnny, one hot guy" yazılı bir not bulacaksınız. Bu not, ısıtıcının perdeyi direkt olarak tutuşturduğu ve bu nedenle de otelin yanmasına neden olduğu kadar, Stephen King’in The Shining romanındaki Jack Torrance karakterinin The Overlook Hotel’de eski kazan dairesindeki basıncı kontrol etmeyi unutması nedeni ile kazanın patlamasına neden oluyordu. İşte bir başka sinsi gönderme.

Yorumlar