KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

Hitomi Terk Edilmiş Bir MMO'da Mahsur Mu Kaldı?

Oyunlar ve oyunlarda yaşanan tuhaflıkların ardı arkası kesilmiyor. Bir Youtuber, yıllardır kimsenin girmediğini düşündüğü bir MMO oyununa adım atıyor ve karşısına hiç beklemediği bir şey çıkıyor.

Kimsenin olmadığını düşündüğü oyunda turlarken, karşısında bir anda Hitomi Fujiko isimli bir karakter kendisine "Are you lost? (Kayboldun mu?)" diye soruyor. Sorunun ardından Hitomi'nin bir NPC yani oyun içerisinde yer alan bir yapay zeka olduğunu düşünen Vinesauce, karakterle muhabbeti ilerletince onun bir NPC olmadığını anlıyor.

İşin ürpertici tarafı ise buradan sonra başlıyor. Vinesauce'un geçemediği bir kapıyı bir anda açan Hitomi, kendisini bir süre takip etmesini istiyor oyuncudan. Boş bir araziye geldiklerinde ise buralardan ayrılmasını talep ediyor. Bu sırada "I'm real(Ben gerçeğim),"I'm real, aren't i.(Ben gerçeğim değil mi?), "I can't feel pain(Acı hissedemiyorum)" gibi sözler söylemeye başlayan Hitomi, oyuncudan hemen orayı terk etmesini istiyor. 

Bir süre daha dolandıktan sonra oyundan çıkmayı düşünen Vinesauce, Hitomi ile muhabbeti orada kesemeyeceğini düşünerek tekrar yanına dönüyor. Döndüğünde ise kendisine daha önce "buradakiler gittiler" gibi bir laf eden Hitomi'ye, "diğerleri neredeler?" şeklinde bir soru yöneltiyor. 

Hitomi'den gelen cevap ise tüylerimizi biraz daha ürpertecek cinsten: "Senin yüzünden herkes yok oldu." Bunun üzerine muhabbetin nereye gideceğini merak ederken, Hitomi'nin "ben senin son umudundum." deyip, ortadan kaybolmasının ardından video sonlanıyor.

Her şeyin kurgudan ibaret olduğunu sandığını söyleyen oyuncu ise bunun ne anlama geldiğini veya ne anlatmaya çalıştığını çözemediğini söylüyor. Peki tabii bunun bir kurgu olabileceğini düşünenlere ise "bunlarla uğraşacak biri değilim, beni bilen bilir" şeklinde cevap veren Vinesauce'un hazırladığı o videoyu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Olaylarla karşılan oyuncuya göre ise Hitomi, oyunun içinde mahsur kalmış bir insan olabilir. Siz ne dersiniz?

Video oyunlarıyla alakalı diğer korku dolu hikayeler için:Korkutucu 9 Video Oyun Söylentisi

Yorumlar