KULLANICI PANELİ
PLATFORMLAR
TURUNCU MENÜ
TURUNCU LEVYE

En İyi GTA Oyunu Hangisi?

En iyi GTA oyunu hangisi sorusuyla karşınızdayız. Daha önce Call of Duty özelinde olduğu gibi oylama sistemiyle, takipçilerimize göre hangisinin en iyisi olduğunu çok kez sormuştuk. Sıra en iyi GTA oyununu belirlemeye geldi.

Oyun programcısı David Jones ve Mike Dailly, Dan ve Sam Houser kardeşler ile oyun tasarımcısı Zachary Clarke tarafından yaratılan GTA serisi, ilk olarak 1997 yılında PlayStation 1 için piyasaya sürülmüştü. DMA Desing ismiyle yaptıkları oyun çok sevilince Rockstar tarafından satın alınan stüdyo, yaşamına da Rockstar North olarak devam etmişti.

Yayınlanan dört 2D oyunun ardından GTA serisi, üçüncü oyunuyla birlikte 3D grafiklere geçti. 2001'de yayınlanan bu oyun, açık dünya oynanışa sahip oyunlarda büyük bir devrim yapacaktı. Hatta üçüncü oyundan sonra GTA benzeri oyun gibi bir benzetme dahi ortaya çıktı.

Bugüne kadar 150 milyondan fazla kopya satmayı başaran GTA serisi, hali hazırda oyun dünyasının en ünlü yapımlarının bazılarını bizlere sunmuş durumda. Bu oylamamızda ise bu seri içinde en iyi oyunu belirlemeye çalışıyor olacağız.

Size göre en iyi GTA oyunları için yapmanız gereken çok basit: En iyi olduğunu düşündüğünüz oyuna artı oy veriyorsunuz. Listede yukarılarda olmasını istemediğiniz oyunlar için ise eksi oyu vermeniz gerekiyor. 

Oylarınızı verdikten sonra, oyunlara dair görüşlerinizi de yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Yorumlar